Saturday, 18 July 2015
07 August 2020
در مجمع عمومی سازمان ملل

«اوباما از رهبران ایران خواست فرصت توافق هسته‌ای را از دست ندهند»

2014 September 25

خبر / رادیو کوچه

 

«باراک اوباما»، رییس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا در سخنرانی سالانه خود در مجمع عمومی سازمان ملل از مردم و رهبران ایران خواست تا از مذاکرات هسته‌ای جاری برای یافتن یک «راه حل دیپلماتیک» صلح‌آمیز به منظور حل و فصل ابهامات برنامه هسته‌ای خود استفاده کنند.

آقای «اوباما» روز چهارشنبه، بیست و چهارم سپتامبر، در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گفت که آن کشور پیگیر راه‌حلی دیپلماتیک برای حل اختلافات هسته‌ای با ایران است.

او گفت که رویکرد آمریکا در یافتن راه‌حلی دیپلماتیک، بخشی از تعهد آن کشور برای توقف گسترش تسلیحات هسته‌ای و پیگیری صلح و امنیت جهانی بدون چنین تسلیحاتی است، اما این، تنها در صورتی قابل تحقق است که ایران از این فرصت تاریخی استفاده کند.

obama

آقای اوباما همچنین گفت: «پیام من به مردم و رهبران ایران ساده است، نگذارید این فرصت از دست برود. ما می‌توانیم به راه‌حلی برسیم که نیازهای شما به انرژی را تامین کند و همزمان، دنیا را مطمئن سازد که برنامه شما صلح‌آمیز است.»

وی گفت: «پیام من به رهبران و مردم ایران ساده و معقول است: نگذارید این فرصت از دست برود. ما می‌توانیم به راه حلی برسیم که نیازهای انرژی شما را تامین کند و در عین حال، به دنیا اطمینان دهد که برنامه شما صلح آمیز است».

رییس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد که ایالات متحده در جنگ با اسلام نیست. تقابلی بین آمریکا و اسلام نیست و آینده بشریت وابسته به همکاری همگان علیه افراط‌گرایان مذهبی و قومی است.

به گفته او، جهان باید با این چالش با چهار روش رو به‌ رو شود: «نخست اینکه داعش باید سرانجام به طور کامل نابود شود. داعشی‌ها تنها زبان زور را می‌فهمند و آمریکا از توان خود برای کمک به نابودی این گروه استفاده می‌کند».

رییس جمهوری آمریکا همچنین افزود: «چالش دوم این است که جهان اسلام باید از تفکر داعشی برائت بجوید. افکار نوجوانان را نباید با کینه آلوده کرد».

مطالب مرتبط

پیام اوباما به مردم و رهبران ایران

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,