Saturday, 18 July 2015
29 November 2023
در الجزایر

«داعش یک توریست به گروگان گرفته شده فرانسوی را سر برید»

2014 September 25

گزارش / رادیو کوچه

 

یک گروه اسلام‌گرای الجزایری با نام «جند الخلیفه» که نزدیک به گروه دولت اسلامی «داعش» می‌باشد، روز چهارشنبه بیست و چهارم سپتامبر، ویدیویی از سر بریدن یک توریست فرانسوی منتشر کرد، که بنابه گزارش خبرگزاری فرانسه دولت این کشور اصالت این ویدیو را تایید کرده است.

گروه اسلام‌گرای «جند الخلیفه» این توریست فرانسوی با نام «ارو گوردل» را روز یک‌شنبه گذشته گروگان گرفت و به دولت فرانسه ۲۴ ساعت وقت داده بود تا حملات هوایی به شبه‌نظامیان دولت اسلامی در عراق را متوقف کند.

گروه «جند الخلیفه»، که معنای آن سربازان خلیفه است، آقای گوردل را که راهنمای کوهنوردی بود در کوه‌های شمال الجزایر ربوده بودند. او اهل شهر نیس فرانسه و ۵۵ ساله بود و دارای دو فرزند است.

ویدیوی سر بریده شدن این شهروند فرانسوی همانند ویدیوهایی است که گروه حکومت اسلامی پیشتر از سر بریدن دو روزنامه نگار آمریکایی، یک امدادگر بریتانیایی و یک پیشمرگ کرد، در هفته‌های اخیر منتشر کرده بود، با این تفاوت که به جای نشان دادن باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، در آن چهره فرانسوا اولاند رییس جمهوری فرانسه نشان داده می‌شود.

french_hostage

ارو گوردل توریست فرانسوی که توسط جند الخلیفه گردن زده شد

خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه در این مورد گزارش داده است، عنوان این ویدیو که در سایت‌های ستیزه جویان اسلام‌گرا منتشر شده، «پیام خون برای دولت فرانسه» است.

ویدیو با کلیپی از فرانسوا اولاند رییس جمهوری فرانسه آغاز می‌شود و سپس گوردل در حالی که زانو زده و دست‌هایش از پشت بسته شده در میان چهار شبه نظامی مسلح نقاب پوش نشان داده می‌شود، سپس یکی از اسلام‌گراهای جند الخلیفه متنی را می‌خواند که درآن اقدامات «صلیبیون جنایتکار فرانسوی» علیه مسلمانان در الجزایر، مالی و عراق تقبیح می‌شود.

این ویدیو یک روز پس از آن منتشر می‌شود که رییس‌جمهوری فرانسه وعده داد که تسلیم فشار‌ها و تهدیدهای ستیزه جویان برای پایان دادن به حملات هوایی علیه گروه حکومت اسلامی نخواهد شد.

مانوئل والاس، نخست‌وزیر فرانسه روز چهارشنبه در واکنش به انتشار ویدیوی سر بریده شدن گوردل گفت: ارزش‌های ما در خطر است.

او از اظهارنظر بیشتر در این مورد خودداری کرد، هرچند که دقایقی پیشتر تاکید کرده بود که فرانسه تا زمانی که لازم باشد به جنگیدن در عراق ادامه خواهد داد.

فرانسه نخستین کشوری است که به کارزار حملات هوایی آمریکا علیه مواضع شبه نظامیان حکومت اسلامی در عراق پیوسته و روز جمعه حملات خود را علیه این گروه آغاز کرد.

گروه حکومت اسلامی پیش از این در پیامی برای مسلمانان آنان را به کشتن شهروندان کشورهای غربی که به ائتلاف علیه این گروه پیوسته‌اند دعوت کرده بود.

مطالب مرتبط

داعش یک امدادگر بریتانیایی را سر برید

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,