Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
در پی انتقاد کامرون از ایران

«واکنس شدید ایران به سخنان نخست وزیر بریتانیا در سازمان ملل»

2014 September 25

خبر / رادیو کوچه

 

مرضیه افخم سخنگوی وزارت خارجه ایران، روز پنجشنبه سوم مهر ماه ضمن انتقاد شدید از سخنان دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: باعث تاسف است دولتی که با اقدامات و حمایت‌های خود از تروریست‌ها، منطقه ما و جهان را به شر داعش مبتلا ساخته است، به خود اجازه می‌دهد درباره کشوری که همواره در مبارزه با این پدیده شوم پیشقدم بوده است، قضاوت نابجا کند.

دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا، در مجمع عمومی سازمان ملل با بیان این‌که، ما اختلافات زیادی با ایران داریم، گفته بود،حمایت ایران از سازمان‌های تروریستی، برنامه هسته‌ای، نحوه برخوردش با مردم ایران، همه این‌ها باید تغییر کنند.

به گفته خانم افخم، این سخنان آقای کامرون تداوم دیدگاه خود محورانه دولتی است که سابقه نابسامانی در منطقه ما را دارد و بسیاری از مشکلات این منطقه به دلیل سیاست های نادرست آن دولت است.

cameron

نخست‌وزیر بریتانیا در سخنان خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفته بود: «صبح امروز من با رییس‌جمهور روحانی دیدار کردم، ما با ایران اختلاف نظرات شدیدی داریم. حمایت ایران از سازمان‌های تروریستی، برنامه هسته‌ای‌اش، رفتارش با مردمش، تمامی این مسائل باید تغییر کند.»

وی همچنین گفته بود: «اما باید به تهران این شانس داده شود تا نشان دهد می‌تواند بخشی از راه حل منطقه باشد نه بخشی از مشکل.»

نخست‌وزیر بریتانیا این سخنان را ساعاتی پس از دیدار با حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران بیان کرد که نخستین دیدار سران ایران و بریتانیا پس از انقلاب بهمن ۱۳۵۷ بود.

سال گذشته، رییس‌جمهور ایران و نخست‌وزیر بریتانیا برای اولین بار در بیش از یک دهه، با هم یک گفت‌‌وگوی تلفنی انجام داده بودند.

مطالب مرتبط

رییس جمهوری ایران و نخست وزیر بریتانیا دیدار کردند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , 

۲ Comments


  1. شيرين
    1

    اخه حرف حقیقت واسه خانم تلخه…


  2. عبدالوهاب
    2

    ماشرقی ها اعم از افغانها وایرانی ها چقدر خوش باور هستیم که بادیداربایک مقام غربی مشکلات ما حل خواهد شد مگر کفار هم مارا هم سایرمسلمانهارابه چنگ آورده ومیخواهد از منابع مان استفاده کنند ومارابنام عرب وعجم شعیه وسنی به جان هم بیاندازند