Saturday, 18 July 2015
04 December 2021
در جمع خبرنگاران در نیویورک

«روحانی گزارش احمد شهید را بیانگر واقعیت جامعه ایران نمی‌داند»

2014 September 27

خبر / رادیو کوچه

 

 

رییس جمهوری ایران با رد وخیم‌تر شدن وضعیت حقوق بشر در ایران گفت، وضعیت جامعه ایران امروز از نظر اجتماعی، حقوقی و قضایی مناسب‌تر شده است.

حسن روحانی، که برای شرکت در اجلاس سران کشورهای جهان در مجمع عمومی سازمان ملل، در نیویورک به سر می‌برد جمعه شب بیست و ششم سپتامبر در گفت‌وگو با خبرنگاران، وخیم‌تر شدن وضعیت حقوق بشر در ایران را رد کرد و گفت که وضعیت جامعه ایران امروز از نظر اجتماعی، حقوقی و قضایی مناسب‌تر شده است.

آقای روحانی این اظهارات را در پاسخ به پرسش خبرنگاری بیان کرد که از وی درباره وخیم‌تر شدن وضعیت حقوق بشر در ایران بر اساس گزارش احمد شهید، نماینده سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران، پرسید.

rohani

رییس جمهوری ایران در پاسخ به این سوال همچنین افزود: «مسئله حقوق بشر هر کشوری مربوط به آن کشور و در چارچوب فرهنگی آن کشور باید مورد بررسی قرار گیرد. به عنوان رییس جمهوری و مجری قانون اساسی، پس از انتخابات ریاست جمهوری وضع را در ایران از نظر مسائل اجتماعی، حقوقی و قضایی بسیار مناسب‌تر می بینم و آن گزارش نمی‌تواند بیانگر واقعیت ایران باشد».

احمد شهید گزارش‌گر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور مربوط به ایران روز جمعه هفدهم مرداد، به دلیل موج تازه دستگیری و محکومیت‌های سنگین برای فعالان و روزنامه‌نگاران جمهوری اسلامی را مورد انتقاد قرار داده بود.

احمد شهید به همراه پنج کارشناسان امور حقوق بشر سازمان ملل متحد هشتم آگوست گفته بودند، در سه ماه گذشته دست کم ۳۶روزنامه‌نگار، وبلاگ‌نویس، فیلم‌ساز و نویسنده در ایران به دلیل انجام کار روزنامه‌نگاری یا صرفن ابراز عقیده در شبکه‌های اجتماعی دستگیر، احضار، یا محکوم شده‌اند.

مطالب مرتبط

انتقاد احمد شهید از موج جدید بازداشت خبرنگاران در ایران

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd3632153 cialis canada Keflex Without Prescription