شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
01 September 2016
با روباه پیر خواندن انگلیس

«حمایت مجلس ایران از مواضع حسن روحانی در نیویورک»

۱۳۹۳ مهر ۰۶

خبر / رادیو کوچه

 

همه نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران طی بیانیه‌ای از مواضع حسن روحانی، رییس جمهوری این کشور، در نیویورک حمایت کرده و اظهارات نخست وزیر انگلیس را محکوم کردند.

ایسنا خبرگزاری دانشجویان ایران روز یک‌شنبه ششم مرداد ماه، با اعلام این خبر نوشته است، در بیانیه نمایندگان مجلس ایران آمده است، اکنون که رییس جمهوری ایران برای شرکت در مجمع عمومی سالانه سازمان ملل متحد درنیویورک به پایان رسیده است، جا دارد از مواضع متین و حق طلبانه‌ ایشان در دفاع از حقوق ملت ایران به ویژه حق استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌ا‌ی سپاسگزاری کنیم.

بنابه این گزارش، نمایندگان مجلس ایران، همچنین با مضحک و نمایشی خواندن ائتلاف آمریکا برای مبارزه علیه داعش، از مواضع حسن روحانی، نسبت به مداخلات به گفته آن‌ها، ناروای آمریکایی‌ها تحت عنوان ائتلاف ضد داعش درسوریه و عراق قدردانی کرده‌اند.

majles

پیش از این «جان کری» وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا در دوازدهم سپتامبر گفته بود، که مخالف حضور ایران در اجلاس تشکیل ائتلاف علیه گروه اسلام‌گرای «داعش» است، زیرا تهران از حامیان رژیم «بشار اسد» در سوریه به شمار می‌رود.

این نمایندگان همچنین با سخیف خواندن اظهارات نخست وزیر انگلیس در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با روباه پیر و خبیث نامیدن انگلیس گفته‌اند که این روباه پیر، مدت‌هاست در مسیراستعمارگری دنبال روی بی‌اراده‌ی آمریکا و صهیونیست شده است.

دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا، پس از دیدار با حسن روحانی و در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل با بیان این‌که، ما اختلافات زیادی با ایران داریم، گفته بود،حمایت ایران از سازمان‌های تروریستی، برنامه هسته‌ای، نحوه برخوردش با مردم ایران، همه این‌ها باید تغییر کنند.

مطالب مرتبط

واکنس شدید ایران به سخنان نخست وزیر بریتانیا در سازمان ملل

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,