Saturday, 18 July 2015
03 August 2020
در زندان رجایی شهر

«انتقال ریحانه جباری برای اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی»

2014 September 29

خبر / رادیو کوچه

 

بنابه برخی گزارش‌ها، «ریحانه جباری» زندانی محکوم به اعدام، جهت اجرای حکم به سلول‌های انفرادی زندان رجایی شهر منتقل شده است.

مادر این زندانی محکوم به اعدام روز دوشنبه هفتم مهر ماه در فیس‌بوک خود نوشته است، «ریحانه را جهت اعدام به سلول‌های انفرادی زندان رجایی شهر کرج منتقل کرده‌اند.»

«محمد مصطفایی» وکیل پیشین ریحانه جباری که هم‌اکنون در خارج از ایران به سر می‌برد نیز در این رابطه روز دوشنبه هفتم مرداد، در فیس‌بوک خود با اعلام این خبر نوشته است، «امروز به ریحانه جباری خبر دادند که قرار است فردا صبح اعدام شود.»

«ریحانه جباری» هفت سال قبل به عنوان طراح داخلی دکوراسیون ساختمان به منزل فردی به نام مرتضا سربندی مراجعه می‌کند که طبق اظهاراتش در دادگاه در رابطه با دفاع مشروع، فرد مذکور را به قتل می‌رساند.

raihana

بنابه گفته کارشناسان قضایی و جرم‌شناسی ابهامات زیادی در این پرونده وجود دارد و شخص سومی به نام آقای «شیخی» هم در این پرونده وجود داشته که قاضی پرونده بدون هیچ توجهی به این قضیه و ابهامات دیگر، حکم قصاص «ریحانه» را صادر کرد.

پیش از این روز چهارشنبه سوم اردیبهشت ماه، «عبدالصمد خرمشاهی» در گفت‌وگو با خبرگزاری «ایسنا»، درباه آخرین وضعیت ریحانه جباری گفته بود: «بر اساس اخبار منتشره قرار بود حکم این پرونده مبنی بر قصاص تا آخر این هفته اجرا شود، اما خوشبختانه خبری از اجرای حکم قصاص در این هفته نیست.»

وی همچنین در ادامه گفته بود: «ما همچنان برای اخذ رضایت از اولیای‌دم در تلاش هستیم.»

مطالب مرتبط

اتفاقات خوب برای پرونده ریحانه جباری در هفته‌های آینده

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,