Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران

«ایران به ارتش لبنان کمک‌های تسلیحاتی خواهد کرد»

2014 September 30

خبر / رادیو کوچه

 

«علی شمخانی»، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، روز سه‌شنبه سی‌ام سپتامبر در بیروت اعلام کرد: ایران به ارتش لبنان، برای مبارزه با گروه‌های افراطی، کمک‌های تسلیحاتی خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، وی که در راس هیات امنیتی و سیاسی دوشنبه شب وارد بیروت شده بود، روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت: «جزئیات این کمک‌ها، در هنگام دیدار وزیر دفاع لبنان از تهران، اعلام خواهد شد.»

همچنین بنابه گزارش خبرگزاری «فرانسه»، علی شمخانی در دیدار با «تمام سلام» نخست وزیر لبنان، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای ارایه کمک‌های نظامی به ارتش لبنان اعلام کرد و افزود: «این کمک‌ها که متناسب با نیاز ارتش لبنان برای مقابله با تهدیدهای تروریستی خواهد بود به زودی و همزمان با سفر وزیر دفاع جمهوری اسلامی “حسین دهقان” به لبنان، به ارتش این کشور تحویل داده خواهد شد.»

shamkhani

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، که روز سه‌شنبه پس از دیدار با «حسن نصراله» رهبر حزب‌اله لبنان، بیروت را به مقصد دمشق پایتخت سوریه ترک کرد، در بیروت گفته بود که «خط قرمز جمهوری اسلامی ثبات و امنیت لبنان است».

بنابه گزارش وب‌سایت رادیو «فرانسه»، ارتش لبنان که از حمایت‌های نظامی عربستان و ایالات متحد آمریکا برخوردار است، ماه گذشته ولیعهد عربستان در سفر به پاریس و ملاقات با رییس جمهوری فرانسه، ٣میلیارد دلار اسلحه از این کشور برای ارتش لبنان خریداری کرد.

اسلام‌گراهای سنی در سوریه و متحدان‌شان در لبنان، ارتش این کشور را به همکاری با حزب‌اله لبنان متهم می‌کنند که در کنار قوای «بشار اسد» علیه مخالفان وی می‌جنگد.

در ماه اوت گذشته درگیری‌های سنگینی میان ارتش لبنان و اسلامگرایان افراطی سوریه در نواحی مرزی دو کشور روی داد. اسلامگرایان مسلح وابسته به گروه های «داعش» و «جبهه النصره» بیش از ٣٠ نظامی لبنانی را به گروگان گرفته‌اند و تاکنون ٣ تن از آنان را به قتل رسانده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , ,