Saturday, 18 July 2015
30 September 2023
یک مقام قضایی ایران خبر داد

«شهرام جزایری پس از حدود یازده سال، از زندان آزاد شد»

2014 October 03

خبر / رادیو کوچه

 

«شهرام جزایری عرب» یک تاجر و فعال اقتصادی ایرانی است که در سال ۱۳۸۱ در سن ۲۹ سالگی و در جریان یکی از بزرگ‌ترین و جنجالی‌ترین پرونده‌های فساد اقتصادی ایران بازداشت شده بود، صبح روز جمعه یازدهم مهرماه از زندان آزاد شد.

خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا روز جمعه یازدهم مهر ماه به نقل از یک مقام قضایی، از آزادی شهرام جزایری از زندان اوین خبر داده است.

این مقام قضایی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرگزای ایسنا گفته است: شهرام جزایری پس از تحمل دوران محکومیت خود صبح امروز از زندان اوین آزاد شده است.

در همین حال، غلامحسین اسماعیلی، رییس کل دادگستری استان تهران ضمن ابراز بی‌اطلاعی از آزادی شهرام جزایری به ایسنا گفته است : من به طور خاص این موضوع را پیگیری نکرده‌ام و همکارانم هم خبر رسمی به من نداده‌اند، اما قبلن هم گفته بودیم هرکس که محکومیتش تمام شده باشد از زندان آزاد می‌شود.

jazaieri

وی گفت که شهرام جزایری به دلیل محکومیت‌های متعدد در زندان بوده است.

بنابه این گزارش، علی‌اصغر جهانگیر رییس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی ایران روز سه‌شنبه هجدهم شهریور ماه درباره این‌که شهرام جزایری معتقد است باید از زندان آزاد می‌شده است گفته بود: این‌که محکومی معتقد باشد مدت محکومیتش تمام شده کفایت نمی‌کند.

وی افزوده بود: اگر کسی به اتهام دیگری بازداشت نباشد حتا یک ساعت هم بی‌جهت در زندان نمی‌ماند.

جهانگیر در پاسخ به این سوال که چه مقدار از دوران محکومیت شهرام جزایری باقی مانده است نیز گفته بود: برای موضوعی که از قبل وجود داشته باید ظرف همین مدت‌ها محکومیتش تمام می‌شد اما با توجه به پیگیری‌هایی که ما از دادگستری تهران کردیم نظرشان این است که فعلن جزایری باید در زندان باشد.

بر اساس این گزارش شهرام جزایری از ١١ سال پیش با اتهاماتی چون تحصیل مال از طریق نامشروع، پرداخت رشوه به افراد مختلف،‌ تحصیل معافیت از خدمت نظام وظیفه به صورت متقلبانه، اعمال نفوذ برخلاف حق و مقررات قانونی، تصرف غیر مجاز در اموال و وجوه توقیف شده و خروج غیر مجاز از مرزهای کشور در زندان به سر می‌برد.

مطالب مرتبط

شهرام جزایری تاجر زندانی، رسانه‌ها را تهدید به شکایت کرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,