Saturday, 18 July 2015
22 September 2020
تداوم حملات داعش به کوبانی

«دفع حملات داعش به کوبانی و اعلام حمایت ترکیه از این شهر»

2014 October 03

خبر / رادیو کوچه

 

یکی از سخنگویان کردهای سوریه گفته است، روز جمعه سوم اکتبر، چند حمله نیروهای گروه اسلام‌گرای خلافت اسلامی، «داعش»، به شهر کوبانی را دفع کرده‌اند.

خبرگزاری آلمان به نقل از یک سخنگوی کردهای سوریه گزارش داده است: جنگجویان کرد روز جمعه سوم اکتبر سه حمله بزرگ نیروهای داعش از شرق، غرب و جنوب به شهر کوبانی را دفع کرده‌اند.

بنابه این گزارش، به گفته وی، داعش از سحرگاه جمعه کوبانی را هدف خمپاره قرار داده است.

در همین رابطه، «احمد داود اوغلو»، نخست وزیر ترکیه نیز روز جمعه گفته است که کشورش برای جلوگیری از تصرف شهر مرزی کوبانی توسط شورشیان وابسته به گروه دولت اسلامی (داعش) هر اقدامی که لازم باشد، انجام می‌دهد.

kobani1

کوبانی در زیر حملات توپخانه داعش قرار دارد

این اظهارات نخست وزیر ترکیه در حالی بیان شده، که روز پنج‌شنبه دوم اکتبر، پارلمان ترکیه با اکثریت آرا به عملیات نظامی آن کشور و نیروهای خارجی در عراق و سوریه رای مثبت داد.

در همین حال عصمت ایلماز، وزیر دفاع ترکیه انجام هر گونه اقدام فوری در این مورد را غیرمحتمل عنوان کرد.

پیش از رای گیری پارلمان ترکیه، برای دخالت نظامی آن کشور در عراق و سوریه، عبداله اوجلان رهبر زندانی حزب کارگران کردستان تهدید کرده بود که در صورت سقوط کوبانی، پروسه صلح حزب کارگران کردستان با ترکیه به پایان خواهد رسید.

پیشروی شورشیان سنی مذهب تندرو در مناطق کردنشین سوریه واقع در نزدیکی مرز ترکیه و نزدیک شدن جبهه جنگ به مرز ترکیه ظاهرن باعث افزایش فشار بر دولت ترکیه جهت بر عهده گرفتن نقشی مهم‌تر در مبارزه با شورشیان وابسته به دولت اسلامی در سوریه و عراق شده است.

مطالب مرتبط

پارلمان ترکیه به لایحه عملیات نظامی در خاک سوریه و عراق رای مثبت داد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,