Saturday, 18 July 2015
10 August 2020
با انتشار بیانیه‌ای

«اعتصاب غذای چهارده فعال سیاسی و مدنی ایران در حمایت از کوبانی»

2014 October 05

خبر / رادیو کوچه

 

چهارده چهره سیاسی فرهنگی مدنی و حقوق بشری ایران با انتشار بیانیه‌ای در اعتراض به اعمال دولت اسلامی، داعش و همدلی همراهی با مردم کوبانی اعلام اعتصاب غذا می‌کنند.

این بیانیه از سوی، نسرین ستوده، دکتر اسعد اردلان، دکتر قطب‌الدین صادقی، دکتر ادیب برومند، دکتر فریبرز رییس دانا، دکتر رحیم فرهمند، دکتر حسین احمدی نیاز، اسماعیل مفتی زاده، مهندس حامد فرازی، اجلال قوامی، سیاوش حیاتی و فردین کمانگر خطاب به نهادهای حقوق‌بشری انتشار یافته است.

متن بیانیه این چهارده فعال سیاسی مدنی فرهنگی و حقوق بشری ایران به این شرح است:

koobani

وجدان های بیدار، آزادی خواهان، انسان دوستان و نهادهای حقوق بشری

آنچه که امروزه در عراق و سوریه شاهدیم تراژدی بس هولناکی است که هر وجدان آزاده‌ای را می‌آزارد پس از قتل عام و نسل‌کشی کردهای ایزدی در شنگال اینک جنایت و توحش داعش در کوبانی تکرار می‌شود. سکوت و انفعال در برابر این جنایات هولناک گناهی است نابخشودنی. ما امضاء کنندگان این بیانیه ضمن محکوم نمودن جنایات داعش در کوبانی برای همدلی و همراهی خود با مردم بی‌دفاع در کوبانی و شنگال از روز دوشنبه مورخ ۱۴ مهرماه تا چهارشنبه ۱۶ مهر ماه اعتصاب غذا می‌کنیم. امید است که انسان دوستان و باورمندان به ارزش‌های انسانی همگام و همراه ما باشند.

مطالب مرتبط

دفع حملات داعش به کوبانی و اعلام حمایت ترکیه از این شهر

اعتصاب غذای فعالین کرد در روز عید فطر برای حمایت از کوبانی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , 

۳ Comments


 1. saman
  1

  خیلی‌ هم خوب ولی‌ این فعالین حقوق بشر یا این خانم آیا به فکر انسانهای گرفتار در چنگال داعش وطنی هم هستند؟؟چرا این فعالین حقوق بشر وطنی در مقابل حق و حقوق امسال بروجردیها ساکت هستند؟!همین چند روز پیش یک نفر دیگه به جرم ابراز عقیده اعدام شد ولی‌… فعال حقوق بشر به کسیست گفته می‌شه که بدون مصلحت اندیشی‌ و چرتکه انداختن بدون در نظر گرفتن عقیده و باور حزبی و سیاسی طرف مقابل از حق و حقوق دیگران دفاع کنه مثل اون راننده تاکسی انگلیسی که در راه کمک به کسانی‌ که بر اساس عقیده و باور مذهبی‌ اون رو کافر و نجس می‌دانستند جانش رو از دست داد.


 2. سراج
  2

  اعتصاب غذا؟!
  به جای اعتصاب غذا, فرا خوان برای میتینگ و سخنرانی و یا بعضا کمک های مختلف به مبارزین در کوبان و گذاشتن صندق و یا ایستگاه های جمع آوری کمک های انسانی در میادین و خیابان ها را سازمان دهند!؟!
  باز هم جماعت اصلاح طلبان خبط موضوع می کنند و حتی خودشان نیز از کارهایشان سر در نمی آورند و طبق معمول طوری عمل میکنند که ضمن القا آنکه دارند کارهای مهم و “انسانی” میکنند, اساسا بر آنند که آب تو شکم حسن روحانی و اساسا بساط ننگین و ضد انسانی جمهوری انسانی تکان نخورد!
  بروید پی کارتان بابا! از این جماعت پاچه خوار حکومتی آبی برای هیچ مردمی در هیچ جا گرم نمیشود!


 3. حمید
  3

  مرز بین روشنفکر بودن و خودخواه بودن خیلی باریکه و همینطور مرز بین کنشگر مدنی، سیاسی و لمپن بودن