Saturday, 18 July 2015
27 October 2020
در اطراف کوبانی

«عملیات انتحاری یک زن جنگجوی کرد در میان نیروهای داعش»

2014 October 06

خبر / رادیو کوچه

 

یکی از زنان جنگجوی کرد عضو یگان‌های مدافع زن (YPJ)، در شهر کردنشین کوبانی، روز یک‌شنبه پنجم اکتبر، در یک عملیات انتحاری با منفجر کردن خود در میان نیروهای اسلام‌گرای دولت اسلامی، «داعش»، باعث وارد آوردن تلفاتی به آن‌ها شد.

بنابه گزارش مرکز اطلاع‌رسانی یگان‌های مدافع خلق، (YPG ) این انتحار کننده که «آرین میرکان» نام دارد، فرمانده گروه بود و عملیات انتحاری خود را در نزدیکی یک محل استقرار نیروهای دولت اسلامی در شرق کوبانی انجام داده است.

تلویزیون کردی زبان نوروز نزدیک به حزب کارگران کردستان می‌گوید، این عملیات در «تپه مشتنور» که یک ناحیه استراتژیک است و در بیش از پنجاه نقطه آن جنگ و درگیری میان نیروهای کرد و داعش در جریان بوده، روی داده است.

arin

این، نخستین مورد گزارش شده از انجام چنین عملیاتی از سوی یک زن کرد علیه داعش است که خود، سابقه انجام عملیات انتحاری را دارند.

نیروهای کرد همچنین از بازپس‌گیری کامل این تپه استراتژیک که روز گذشته به دست نیروهای داعش افتاده بود و کشته شدن بیش از هفتاد تن از نیروهای داعش خبر می‌دهند.

در اطراف شهر کردنشین کوبانی در سوریه که در محاصره اسلام‌گرایان گروه دولت اسلامی است، نبردهای شدیدی جریان دارد، که بنابه گفته رسانه‌های خبری درگیری‌های امروز یک‌شنبه پنجم اکتبر شدیدترین درگیری در هفته جاری بوده و نیروهای کرد سعی در خنثا کردن حملات این گروه دارند.

شبه‌نظامیان داعش از سه هفته پیش شهر کردنشین کوبانی در نزدیکی مرز ترکیه را به محاصره در آورده و شهر را با تانک و توپخانه زیر آتش گرفته‌اند.

مطالب مرتبط

اعتصاب غذای چهارده فعال سیاسی و مدنی ایران در حمایت از کوبانی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,