Saturday, 18 July 2015
12 July 2020
بنابه اطلاعیه وزارت دفاع ایران

«انفجار در یک سایت نظامی ایران در شرق تهران»

2014 October 06

خبر / رادیو کوچه

 

وزارت دفاع ایران با صدور اطلاعیه‌ای از آتش سوزی در یک کارگاه تولید مواد منفجره در شرق تهران و کشته شدن دو نفر در این حادثه خبر داده است.

در اطلاعیه سازمان صنایع دفاع وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران که روز دوشنبه چهاردهم مهر ماه منتشر شده، بدون نام بردن از محل حادثه، گفته شده است دو نفر از کارکنان کارگاه مواد ناریه” جانشان را از دست داده‌اند.

همچنین در اطلاعیه این وزارتخانه آمده است که این حادثه یک‌شنبه شب سیزدهم مهر ماه روی داده و آتش سوزی مهار شده است.

در همین رابطه وب‌سایت سحام نیوز نوشته است، انفجاری شدید شرق تهران را لرزاند و شیشه‌های ساختمان‌های اطراف را تا شعاع ۱۵ کیلومتری فرو ریخت.

Setad-kol

این وب‌سایت به نقل از منابع خود در تهران گزارش داده است، حوالی ساعت ۲۳ یک‌شنبه شب سیزدهم مهرماه، انفجار مهیبی مناطق اطراف سایت نظامی پارچین درشرق تهران را به لرزه درآورد. شدت انفجار به حدی بود که شیشه های ساختمان‌های واقع در شعاع ۱۵ کیلومتری این مرکز نظامی فرو ریخت و نورحاصل از انفجار تا کیلومترها قابل مشاهده بود.

بنابه این گزارش، ساکنین ساختمان‌های اطراف این مجتمع نظامی، از شدت نگرانی به بیرون از منازل خود آمدند و پس از این انفجار نیروهای امنیتی و انتظامی به خیابان های منتهی به این سایت نظامی مسلط شده و عبور و مرور را در آن مسدود کردند.

براساس این گزارش، سایت پارچین از جمله سایت‌های نظامی تهران است که در آن سوخت جامد موشک‌های بالستیک بدون هرگونه اصول ایمنی و احتیاطی تولید می‌شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,