Saturday, 18 July 2015
27 January 2021
در پاسخ به نمایندگان مجلس

«وزیر اطلاعات از مذاکره با احزاب کرد و دستگیری ١٣٠ تکفیری خبر داد»

2014 October 07

خبر / رادیو کوچه

 

«محمود علوی»، وزیر اطلاعات ایران که روز سه‌شنبه پانزدهم مهر ماه برای پاسخ‌گویی به سوالات نمایندگان به مجلس رفته بود، از مذاکره با حزب دمکرات کردستان و کومله کردستان و همچنین دستگیری بیش از ۱۳۰ نفر از عوامل موثر تکفیری‌ها در ایران خبر داد.

وزیر اطلاعات ایران در گزارش عمل‌کرد خود به مجلس ایران با بیان این‌که این وزارت‌خانه با هر کسی که مصالح امنیتی اقتضا کند، صحبت می‌کند، گفت، در این راستا حتا با شورای حزب به گفته وی منحله دموکرات و کومله جلساتی داریم که این اقدامات برای به حداقل رساندن آسیب آن‌ها برای نظام بنا بر وظایف ذاتی وزارتخانه صورت گرفته و اقدامی طبیعی از طرف سرویس اطلاعاتی کشور است.

وی همچنین با اشاره به دستگیری ۱۳۰ نفر از عوامل گروه‌هایی که او آن‌ها را «تکفیری» خواند از کشف دو جلیقه انفجاری خبر داد که برای انفجار در روز قدس در دو استان کشور تهیه شده بود.

alawi

به گفته وزیر اطلاعات ایران از این گروه محموله‌های سنگین انفجاری کشف و خنثا شده که قرار بوده در یکی از شهرهای پرجمعیت و مقدس منفجر شود. وی همچنین گفته است اگر این کشف صورت نمی‌گرفت فاجعه‌ای بزرگ به وجود می‌آمد.

بنا بر گزارش‌ها، الفرقان یک گروه شبه‌نظامی فعال علیه حکومت ایران در استان سیستان و بلوچستان است.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، «محمود علوی»، برگزاری جلسه‌ با اعضای حزب جبهه مشارکت را تکذیب و در پاسخ به «حمید رسایی»، نماینده اصولگرای مجلس که فریاد می‌زد درباره جلسه با حزب مشارکت هم توضیح بده گفت که من جلسه‌ای تحت عنوان جلسه با حزب مشارکت نداشته‌ام.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,