Saturday, 18 July 2015
30 November 2020
در پایتخت و شرق یمن

«دو انفجار در یمن دست‌کم ۳۰ کشته برجای گذاشت»

2014 October 09

خبر / رادیو کوچه

 

یک انفجار انتحاری در روز پنج‌شنبه، نهم اکتبر، در مرکز صنعا، پایتخت یمن، منجر به کشته شدن حداقل بیست نفر و  در همین روز، انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در استان حضرموت در شرق این کشور نیز دست‌کم ده کشته در میان نیروهای نظامی برجای گذاشته است.

خبرگزاری رویترز روز پنج‌شنبه نهم اکتبر به نقل از یک شاهد عینی، گزارش داده است، در جریان حمله‌ای به میدان تحریر در مرکز شهر صنعا دست‌کم ۲۰ تن جان خود را از دست داده‌اند و تعداد زیادی مجروح شده‌اند.

شبکه خبری الجزیره نیز با اعلام این خبر گزارش داده است، به نظر می‌رسد که هدف حمله انتحاری گردهم‌آیی شیعیان حوثی یمن بوده است.

yaman

شیعیان حوثی یمن نزدیک به ۲۰ روز است که کنترل صنعا پایتخت یمن را در دست دارند. حوثی‌ها که گفته می‌شود از سوی ایران حمایت می‌شوند پس از پیشروی به سوی پایتخت یمن و توافق با سایر گروه‌های سیاسی برای تقسیم قدرت، اواخر شهریورماه به تحکیم مواضع خود در صنعا پرداختند و در بسیاری از نقاط شهر ایست‌های بازرسی مستقر کردند.

در همین حال، گروه القاعده یمن روز پنج‌شنبه ویدئویی را منتشر کرده که در آن داستان دزدیدن و کشتن و سر بریدن ۱۴ سرباز که گفته می‌شود همگی شیعه‌مذهب‌اند، روایت می‌شود.

به گزارش رویترز، در این ویدئو نشان داده می‌شود که چگونه افرادی که صورت خود را پوشانده‌اند، اتوبوسی را در شرق شهر «شیبام» متوقف کرده و تعدادی از مسافران آن را دزدیده‌اند.

در این ویدئو گفته می‌شود که افراد گروه انصار الشریعه «به خواست خدا» این سربازان شیعه حوثی را دستگیر کرده‌اند.

مطالب مرتبط

شبه‌نظامیان حوثی بخشی از پایتخت یمن را اشغال کردند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    FzMYBk wkaepvmftnps, [url=http://tqaptgdtgson.com/]tqaptgdtgson[/url], [link=http://edlcwlvpipxd.com/]edlcwlvpipxd[/link], http://swkhiruqzmdu.com/