Saturday, 18 July 2015
18 September 2021
منچستر یونایتد 4-0 میلان - رئال 1- لیون1

«شیاطین شگفت انگیز و خداحافظی کهکشانی‌ها»

2010 March 12

تیم منچستر یونایتد با پیروزی 4-0 در مقابل میلان، در مجموع با برتری 7-2 به مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کرد.

پیش از آغاز بازی نیز می‌شد حدس زد که میلانی‌ها که در بازی رفت در خانه 3-2 بازی را واگذار کرده بودند، شب سختی را در پیش خواهند داشت اما منچستری‌ها شب کابوس‌واری را برای شاگردان لئوناردو رقم زدند. شاگردان الکس فرگوسن از همان دقایق ابتدایی بازی با کنترل بازی و حملات حساب شده، بازی را در اختیار داشتند و خیلی زود نیز به گل رسیدند.

وین رونی که گفته می‌شد ممکن است به این بازی نرسد، در دقیقه 13 بازی یک باردیگر با ضربه سر دروازه میلان را باز کرد. ارسال دقیق گری نویل را رونی با یک ضربه سر دقیق به گوشه دروازه آبیاتی فرستاد. پس از این گل، میلانی‌ها باید برای صعود سه بار دروازه فن در سار را باز می‌کردند اما نمایش ضعیف روسونری‌ها هیچ امیدی را در دل هواداران این تیم زنده نگه نمی‌داشت. بازی در این نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید، در حالی که تیم منچستر در اکثر دقایق بازی تیم برتر بود و موقعیت‌هایی بیشتری نیز خلق کرد.

نیمه دوم با گلزنی وین رونی آغاز شد. تنها لحظاتی پس از سوت ماسیمو بوساکا به نشانه آغاز بازی در نیمه دوم، نانی با یک پاس در عمق، رونی را با آبیاتی تک به تک کرد و گازا نیز حداقل در این فصل، مهاجمی نیست که این موقعیت‌ها را از دست بدهد. با به ثمر رسیدن این گل، تقریبا حذف میلان و صعود منچستر قطعی شد. اما این شیاطین سرخ بودند که هم‌چنان با تسلط کامل، حریف را مرعوب قدرت خود کرده بودند. پس از چند حمله بی‌نتیجه، پارک جی سونگ گل سوم را روی پاس پل اسکولز به ثمر رساند و در دقایق پایانی نیز دارن فلچر با زدن گل چهارم، شکست میلانی‌ها را تحقیر آمیزتر از پیش کرد. اتفاق ویژه: دیوید بکام پس از هفته سال به الدترافورد بازگشت و با استقبال گرم هواداران منچستریونایتد مواجه شد.

با تساوی دو تیم رئال و لیون در دیدار برگشت مرحله یک هشتم پایانی لیگ قهرمانان و با توجه به برتری تیم فرانسوی در دیدار رفت، رئال بار دیگر در مرحله یک هشتم پایانی با گردونه رقابت‌های اروپایی خداحافظی کرد.

به نظر می‌رسد که طلسم حذف تیم مادریدی در مرحله یک هشتم پایانی لیگ قهرمانان اروپا هم‌چنان ادامه دارد. کهکشانی‌ها با تقبل شکست در مجموع دودیدار رفت وبرگشت مقابل لیون، از گردونه این رقابت‌ها حذف و از راهیابی به دور بعدی بازماندند.

رئال مادرید چهارشنبه شب در حالی در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو به میدان رفت که در دیدار رفت مرحله یک هشتم پایانی در ورزشگاه خانگی لیون با نتیجه 0-1 مغلوب این تیم فرانسوی شده بود. کهکشانی‌ها در دیدار برگشت و با امید و انگیزه‌های فراوانی وارد زمین مسابقه شدند و گل زودهنگام کریستیانو رونالدو در دقیقه 6 نوید از برتری تیم کهکشانی می‌داد.

ولی بازی با همین نتیجه ادامه یافت تا اینکه در دقیقه 75 گل تساوی بازی توسط ژانیک، ستاره لیون به ثمر رسید تا رویاهای تیم کهکشانی نقش بر آب شود؛ پس از این گل، کهکشانی‌ها هر چه تلاش کردند تا بتوانند بار دیگر ورق را به سمت خود برگردانند، موفق نبودند و این دیدار در نهایت با تساوی 1-1 به پایان رسید.

بار دیگر شکستی اروپایی برای رئال رقم خورد و کهکشانی‌ها بار دیگر در مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های چمپیونز لیگ با حذفی زودهنگام مواجه شدند.

رئال این بار با تساوی 1-1 با لیون در دیدار برگشت و با مجموع 1-2 مغلوب تیم فرانسوی شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,