Saturday, 18 July 2015
04 December 2021
خبرهای ورزشی

«١١٨ کارت معافیت مشکوک برای فوتبالیست‌ها صادر شده است»

2014 October 10

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

١١٨ کارت معافیت مشکوک برای فوتبالیست‌ها صادر شده است

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا به ابهامات پیرامون کسر خدمت‌های سربازان متاهل و دارای فرزند پاسخ داد.

به گزارش ایسنا، سردار «سید‌حمید صدرالسادات» با اشاره به مقررات جدید مربوط به کسر خدمت‌های سربازان متاهل و دارای فرزند به یکی از ابهامات موجود در این مقررات پاسخ داد و گفت: برابر قانون، مجموع کسر خدمت‌های تعلق گرفته به یک سرباز نباید به حدی باشد که مدت سربازی را به کمتر از یک‌سال برساند. بنابراین تمامی کسر خدمت‌های تعلق گرفته به سربازان اعم از کسر خدمت‌های بسیج، نخبگان، همسر، فرزند و غیره به اندازه‌ای قابل استفاده است که سرباز با احتساب دوران آموزشی یک‌سال در خدمت نیروهای مسلح باشد.

صدرالسادات اضافه کرد: در بحث معافیت‌های سه برادری و نظایر آن‌که در گذشته وجود داشت نیز با توجه به کاهش موالید ذکور این موضوع لغو شده و در حال حاضر چنین معافیت‌هایی نداریم.

وی به سربازی در مناطق عملیاتی و مناطق بد آب‌و‌هوا نیز اشاره کرد و گفت: بر اساس قانون به سربازان مناطق عملیاتی و سربازان مناطق بد آب‌و‌هوا دو ماه کسر خدمت داده خواهد شد که در خصوص مناطق عملیاتی برابر ابلاغیه ستاد کل، این مناطق را انتخاب خواهیم کرد و درباره مناطق آب‌و‌هوا نیز این مناطق با ابلاغیه دولت برای ما مشخص می‌شود.

alsadat

صدرالسادات هم‌چنین با اشاره به مقررات جدید طول مدت خدمت سربازی اظهار کرد:‌ برابر قانون مقرر شده که از ابتدای سال ٩۴ طول مدت خدمت سربازی به بیست و چهار ماه افزایش بیابد.

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا در ادامه سخنانش که در یک برنامه زنده تلویزیونی بیان می‌کرد، به موضوع کارت‌های معافیت برخی از فوتبالیست‌ها اشاره کرد و افزود: با توجه به اطلاع‌رسانی‌های انجام شده خوشبختانه موضوع تا حد زیادی برای مردم روشن شد، اما در این خصوص باید بگویم که بعد از این که اطلاعاتی در خصوص کارت‌های معافیت برخی از ورزشکاران به ویژه فوتبالیست‌ها به دست ما رسید سازمان وظیفه عمومی ناجا اقدامات خود در این زمینه را آغاز کرد.

صدرالسادات با تاکید بر این‌که سازمان وظیفه عمومی مسوولیت بررسی درخواست افراد در بخش‌های مختلف را دارد اظهار کرد: در بحث معافیت‌ها نیز روش کار به این شکل است که هر کدام از متقاضیان معافیت باید مدارک خود را از سازمان‌های مربوطه دریافت کرده و به ما ارایه دهند. به عنوان مثال اگر فردی درخواست گواهی تحصیلی داشته باشد باید مدارک معتبری از دانشگاه یا مدرسه‌اش بیاورد و اگر مشمولی بخواهد معافیت ایثارگری بگیرد باید مدارکش را از مراجع ذیصلاح تهیه و به سازمان تحویل دهد.

صدرالسادات ادامه داد: در موضوع فوتبالیست‌ها به این جمع‌بندی رسیدیم که مدارکی از سوی سازمان‌های ذیربط و مسوول به ما داده شده بود که چه در بعد پزشکی و به خصوص در بعد ایثارگری معتبر نبودند.

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به این گواهی‌ها خاطرنشان کرد: محرز است که در گواهی‌های صادر شده از سوی سازمان‌های مختلف تخلفاتی اعمال شده البته اگر در حین بررسی معاینه‌های پزشکی نیز تخلفاتی وجود داشته باشد حتمن با آنها برخورد خواهیم کرد.

صدرالسادات با بیان این‌که این فوتبالیست‌ها حدود صد و هجده نفر بودند و در چهار دسته جای می‌گیرند افزود: تا کنون کارت معافیت نزدیک به بیست و هفت نفر از فوتبالیست‌ها باطل شده و کارت تعدادی نیز به تایید رسیده است.

hamodi

وی با بیان این‌که فوتبالیست‌هایی که کارتشان باطل شده باید به سربازی بروند و با توجه به غیبت، اضافه خدمت نیز شامل‌شان می‌شود افزود: هم‌چنین متخلفان در صورت محرز تخلفشان به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

صدرالسادات اضافه کرد: بر اساس قانون کسانی‌که وارد غیبت می‌شوند اگر تا 3 ماه غیبت داشته باشند باید 3 ماه اضافه خدمت داشته باشند و اگر غیبت‌شان بیشتر از سه ماه باشد 6 ماه اضافه خدمت به آنان تعلق می‌گیرد.

صدرالسادات درباره معافیت دارندگان مدال طلای بازی‌های آسیایی از انجام خدمت سربازی نیز خاطرنشان کرد: برابر قانون سرباز قهرمان کسانی که در بازی‌های جهانی،‌ المپیک و بازی‌های آسیایی مقامی را کسب کنند می‌توانند از معافیت از خدمت استفاده کنند البته این افراد باید دوران آموزشی خود را بگذرانند.

وی ادامه داد: درباره این افراد وزارت ورزش و جوانان مسوول است تا بررسی کند که آیا رشته‌های این افراد شامل رشته‌هایی که در قانون می‌شود هست یا خیر، که در صورت مثبت بودن پرونده و مدارک این افراد به هم‌راه درخواست معافیت به ستاد کل ارجاع می‌شود و ستاد کل موضوع را برای پیگیری و اجرا به سازمان وظیفه عمومی ارجاع می‌دهد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,