Saturday, 18 July 2015
09 July 2020
پس از عقب‌نشینی

«داعش خود را برای حمله مجدد به کوبانی آماده می‌کند»

2014 October 11

خبر / رادیو کوچه

 

یک مقام ارشد کرد در شهر کردنشین کوبانی گفته است که حملات گروه اسلام‌گرای دولت اسلامی «داعش» برای کنترل منطقه‌ هم‌مرز کوبانی با ترکیه با شکست مواجه شده است.

وب‌سایت شبکه خبری «بی‌بی‌سی» روز شنبه یازدهم اکتبر، با انتشار این خبر نوشته است، این منطقه مرزی از جمله مسیرهای عبور تجهیزات به شمار می‌رود.

این مقام ارشد کرد همچنین به «بی‌بی‌سی» گفته که داعش برای محاصره کامل شهرکوبانی حملات همه جانبه‌ای را به این شهر انجام داده‌اند و تاکنون با استفاده از خودروهای بمبگذاری شده، به پیشرفت‌هایی در نواحی شرقی این شهر دست یافته‌اند.

همچنین «عصمت شیخ حسن»، یکی از مقامات ارشد نیروهای کرد که درحال دفاع از شهر کوبانی هستند به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است: «ما خواستار بازگشایی راهی برای تخلیه غیرنظامیان ازاین شهر هستیم، اگر اسلام‌گرایان گروه دولت اسلامی مرکز شهرکوبانی را در اختیار بگیرند، قتل عام صورت خواهد گرفت.»

kobani1

این مقام ارشد کرد افزوده است: «حملات هوایی درجریان است، اما این حملات موثر نیستند. ۲۶ روز است که مقاومت می‌کنیم. ما از جامعه جهانی و سازمان ملل می‌خواهیم تا از ما حمایت کنند.»

در همین حال گزارش‌ها از ادامه حملات نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا علیه پیکارجویان داعش حکایت دارد، اما گریلاهای کرد می‌گویند که نیازی فوری به تجهیزات سنگین و تسلیحات دارند.

به گفته «کوئنتین سومرویل» خبرنگار «بی‌بی‌سی» در منطقه مرزی سوریه- ترکیه، گریلاهای کرد توانسته‌اند نیروهای گروه دولت اسلامی را از داخل کوبانی به عقب برانند.

اما خبرنگار «بی‌بی‌سی» در عین حال می‌افزاید نیروهای داعش با تجهیز مجدد توانایی آغاز حملات بیشتری را به دست آورده‌اند.

روز گذشته «استفان دمیستورا»، نماینده سازمان ملل در امور سوریه در مورد کشتار ساکنان شهر کوبانی در صورتی که این شهر به دست نیروهای داعش بیفتد، هشدار داد.

گفته می‌شود چند صد نفر غیرنظامی دیگر همچنان در کوبانی هستند.

گروه دیده بان حقوق بشر سوریه که مرکز آن در بریتانیا است از انجام دو حمله هوایی دیگر، در روز شنبه یازدهم اکتبر خبر داده است. به گفته این گروه، داعش پس از ۹۰ دقیقه درگیری‌های سنگین مجبور به عقب نشینی شدند.

از زمان شروع درگیری‌ها در کوبانی در اواسط ماه گذشته میلادی حدود ۵۰۰ نفر کشته و بیش از ۲۰۰ هزار نفر مجبور شدند تا از نواحی مرزی وارد خاک ترکیه شوند.

مطالب مرتبط

ادامه اعتراض کردهای ترکیه و بمباران موضع داعش در اطراف کوبانی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,