Saturday, 18 July 2015
25 January 2020
از سوی هواپیمایی امارات

«اخراج خلبان ایرانی شرکت الامارات به خاطر پرچم ایران»

2014 October 12

خبر / رادیو کوچه

 

خلبان ایرانی که در روز نخستین فرود ایرباس غول‌پیکر ۳۸۰ به تهران، پرچم جمهوری اسلامی را از پنجره کابین خلبان به خبرنگاران نشان داده بود، از سوی شرکت هواپیمایی امارات اخراج شد.

کامبیز پورقناد خلبان ایرانی که هفته گذشته هدایت نخستین پرواز ایرباس ۳۸۰، غول‌آساترین هواپیمای مسافربری جهان به مقصد تهران را بر عهده داشت، به دلیل نشان دادن پرچم جمهوری اسلامی از پنجره کابین خلبان، از شرکت هواپیمایی امارات اخراج شد.

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»، روز شنبه نوزدهم مهر ماه در این رابطه گزارش داده است، در پی فرود بزرگترین هواپیمایی مسافرتی جهان در تهران که متعلق به شرکت هواپیمایی الامارات است، خلبان آن که یک ایرانی بود پس از فرود اقدام به برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی ایران از پنجره کابین کرد، اما همزمان با انتشار این تصاویر، شرکت هواپیمایی امارات این خلبان را اخراج کرد.

khalaban

رسانه‌های امارات به نقل از منابع آگاه در وزارت کشور و شرکت هواپیمایی امارات، خبر اخراج این خلبان را تایید کردند و نوشتند که این «حرکت غیراخلاقی و سیاسی خلبان» باعث اخراج وی شده است!

هم چنین رسانه‌های امارات گزارش دادند که شبکه‌های اجتماعی در امارات تصاویر این خلبان با پرچم ایران را منتشر کرده‌اند که باعث انتقاد شدید کاربران در این شبکه‌ها شده است.

خبرگزاری ایسنا روز دوشنبه ۱۴ مهر گزارش داده بود که وقتی این هواپیمای خاص در فرودگاه امام تهران به زمین نشست، برای استقبال مراسم آب‌پاشی نیز روی هواپیما انجام شد.

کامبیز پورقناد ۴۳ ساله، ۲۰ سال سابقه خلبانی دارد و اولین پروازش با ایرباس ۳۸۰ را پیشتر از دوبی به مقصد لندن انجام داده است. این خلبان ایرانی به جز پرواز با بزرگ‌ترین هواپیمای مسافربری دنیا، سابقه پرواز با دیگر هواپیماهای غول‌پیگر ایرباس و بوئینگ را داشته و دارای گواهینامه پرواز با بیش از ۳۰ نوع هواپیما است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۲ Comments


 1. ali
  1

  خیلی مردی اگر من هم توانایی ایشون رو داشتم حتما این کار رو میکردم .
  از این اخراج اماراتیها بیشتر ضرر میکنن تا کامبیز خان


 2. برزویه
  2

  فکر نمی کنید حق داشتند و کار خلبان درست نبوده ؟ اون استخدام یک شرکت اماراتی بوده که با داراییش و حسن ارتباط بین المللی اش به اینجا رسیده، این آقا فقط هدایت کننده هواپیما بوده! اگر یک خلبان عرب با هواپیمای ایران ایر توی ریاض فرود بیاد و پرچم عربستان رو هوا کنه نمی گید این هواپیمای ایرانی بوده نباید اینکارو می کرده ؟