Saturday, 18 July 2015
14 May 2021
در حوالی زاهدان

«سقوط هواپیمای نیروی انتظامی باعث مرگ هفت سرنشین آن شد»

2014 October 12

خبر / رادیو کوچه

 

یک فروند هواپیمای نیروی انتظامی ایران در حوالی شهر زاهدان سقوط کرده و هفت سرنشین آن کشته شده‌اند.

خبرگزاری‌های داخل ایران، ضمن اعلام این خبر گزارش داده‌اند که، مسافران این هواپیما برای بررسی رویدادهای اخیر در منطقه سراوان، روز شنبه نوزدهم مهر ماه به استان سیستان و بلوچستان رفته بودند.

خبرگزاری رسمی ایران، «ایرنا» به نقل از یک مقام آگاه گزارش داده است، که  هفت سرنشین هواپیمای نیروی انتظامی ایران که درمنطقه کورین زاهدان سقوط کرد،‌ کشته شده‌اند.

این مقام آگاه به «ایرنا»،‌گفته است:‌ این گروه شنبه ۱۹ مهرماه برای بررسی حادثه سراوان با یک فروند هواپیما نیروی انتظامی از تهران عازم زاهدان بودند که در ارتفاعات سبز پوشان منطقه چاه رحمان از توابع بخش کورین شهرستان زاهدان بر اثر سقوط هواپیما کشته شدند.

sistan-ostan

طبق این گزارش این هواپیما از نوع توربو کوماندور نیروی انتظامی دارای سه کادر پرواز و چهار سرنشین بوده است.

خبرگزاری نیمه رسمی «فارس» نیز گزارش داده است: «سردار صادقی از معاونین بازرسی ناجا، سرهنگ خرسندی از پلیس پیشگیری و سرهنگ درودگر از معاونت عملیات ناجا جزو سرنشینان این هواپیما بوده اند.»

خبرگزاری «مهر» نیز در این زمینه گزارش داده است که لاشه هواپیمای پلیس در نزدیکی معدن مس در ارتفاعات کوه سبزپوشان پیدا شده است.

خبرگزاری «مهر» همچنین با تایید  هویت سه تن از  مقام های نیروی انتظامی گفته است : با کشف لاشه هویت و اجساد  کشته شدگان این حادثه ، تحقیقات درباره شناسایی علت سقوط هواپیما آغاز شد.

طبق این گزارش،‌ این هواپیمای نیروی انتظامی ساعت ۲۰ و ۳۰ شنبه ۱۹ مهرماه تهران را به مقصد زاهدان ترک کرده بود و ساعتی پس از پرواز و در  نزدیکی  زاهدان از رادار محو شد.

خبرگزاری «مهر» اضافه کرده است: با اطلاع موضوع یه نیروهای هلال احمر ۲۵ تیم راهی محل ناپدید شدن هواپیما شده و پس از ساعت ها جستجو ، لاشه هواپیما را در ارتفاعات سبزپوشان ، خوالی معدن مس در زاهدان کشف کردند.

گزارش ها حاکی است که کارشناسان با حضور در محل حادثه در جستجوی جعبه سیاه هواپیما هستند.

در همین حال، پیشتر یک منبع آگاه در سازمان امداد و نجات به خبرگزاری فارس گفته بود که احتمال انفجار این هواپیما در آسمان وجود دارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,