Saturday, 18 July 2015
29 February 2020
در داخل خاک ترکیه

«بمباران مواضع پ‌ک‌ک توسط جنگنده‌های ترکیه در استان حکاری»

2014 October 14

خبر / رادیو کوچه

 

جنگنده‌های ترکیه برای اولین بار در دو سال گذشته، پس از آغاز پروسه صلح میان آن کشور و حزب کارگران کردستان، و به دنبال اعتراضات کردها در مناطق کردنشین و استانبول، به حمایت از شهر کردنشین کوبانی در مقابل داعش، مواضع پ‌ک‌ک را بمباران کردند.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری، جنگنده‌های اف ١۶ و اف ١۴ ترکیه روز دوشنبه سیزدهم اکتبر، روستایی در استان حکاری ترکیه، در نزدیک مرز عراق را هدف قرار داده‌اند.

رسانه‌های خبری ترکیه روز سه‌شنبه همچنین گزارش‌هایی از درگیری میان نیروهای پ‌ک‌ک و ارتش ترکیه در اطراف شهر تونجلی در شرق ترکیه و دور از مناطق مرزی منتشر کرده‌اند.

jangandeh

عکس تزیینی است

 

چند روز کذشته و در جریان اعتراضات کردها در ترکیه به سیاست ترکیه در مقابل کوبانی عبداله اوجلان رهبر زندانی حزب کارگران کردستان به ترکیه هشدار داده بود، در صورتی که ترکیه سیاستش را در مقابل کوبانی تغییر ندهد و این شهر به دست نیروهای داعش بیفتد، پروسه صلح میان پ‌ک‌ک و دولت ترکیه به پایان خواهد رسید.

همچنین مراد قریلان رهبر مشترک حزب کارگران کردستان گفته بود در صورت عدم تغییر سیاست ترکیه در مقابل کوبانی و سقوط این شهر پروسه صلح بی‌معنی خواهد بود و آن‌ها منتظر پانزده اکتبر یعنی اتمام ضرب‌الاجل عبداله اوجلان به ترکیه برای اتمام حجت در مورد پروسه صلح هستند.

کوبانی از چند هفته پیش در محاصره شبه نظامیان گروه اسلام‌گرای دولت اسلامی (داعش) قرار گرفته و نیروهای کرد در حال مقاومت در برابر حملات سنگین این گروه هستند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,