Saturday, 18 July 2015
08 August 2020
در جبهه غربی کوبانی

«نیروهای مدافع خلق یک تپه مشرف به کوبانی را از داعش پس گرفتند»

2014 October 14

خبر / رادیو کوچه

 

نیروهای کرد مدافع خلق  (YPG) و نیروهای مدافع زن (YPJ) که در شهر کردنشین کوبانی در شمال سوریه، در حال نبرد با نیروهای گروه اسلام‌گرای دولت اسلامی (داعش) هستند، اعلام کردند که کنترل تپه مهم تل‌شعیر، مشرف به شهر را پس گرفته‌اند.

روز سه‌شنبه چهاردهم اکتبر پس از بیست و نه روز مقاومت در مقابل حملات داعش به این شهر که از سه طرف در محاصره قرار گرفته است، مرکز اطلاع رسانی حزب دمکراتیک خلق (PYD) از آزادسازی تپه مهم و استراتژیک تل‌عفر در چهار کیلومتری کوبانی خبر داد و اعلام کرده است که نیروهای کرد به جای دفاع در موضع حمله قرار گرفته‌اند.

نیروهای اسلام‌گرای دولت اسلامی، داعش حدود یک ماه است که شهر کوبانی را محاصره کرده و با حملات سنگین خود قصد تسخیر آن را دارند. تپه تل‌شعیر حدود ۱۰ روز پیش به اشغال نیروهای داعش در آمده بود.

kobani1

همچنین یگان‌های مدافع خلق اعلام کرده‌اند، علاوه بر تصرف تپه تل‌شعر در جبهه غربی کوبانی، توانسته‌اند در جبهه شرقی نیز تپه کانی کردان را به تصرف خود درآورده و پرچم داعش را پایین کشیده‌اند و کانی کردان نیز در حال حاضر در تصرف نیروهای کرد قرار دارد.

هم‌زمان روز سه‌شنبه، سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است، گزارش داده که گروه دولت اسلامی سه حمله انتخاری علیه کردها انجام داده‌اند.

تحولات اخیر در جبهه کوبانی در حالی صورت می‌گیرد که قرار است امروز سه‌شنبه چهاردهم اکتبر باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا برای بررسی راه‌های مقابله با گروه دولت اسلامی در عراق و سوریه با فرماندهان نظامی بیش از بیست کشور جهان در واشنگتن دیدار کند.

همچنین روز سه‌شنبه، جنگنده‌های ترکیه برای اولین بار در دو سال گذشته، پس از آغاز پروسه صلح میان آن کشور و حزب کارگران کردستان، و به دنبال اعتراضات کردها در مناطق کردنشین و استانبول، به حمایت از شهر کردنشین کوبانی در مقابل داعش، مواضع پ‌ک‌ک را بمباران کردند.

مطالب مرتبط

بمباران مواضع پ‌ک‌ک توسط جنگنده‌های ترکیه در استان حکاری

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,