Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
در آستانه ماه محرم

«تدارک فشارهای گسترده‌تر بر اطرافیان آیت‌اله صادق شیرازی در ایران»

2014 October 14

خبر / رادیو کوچه

 

در آستانه ماه محرم که ماه عزاداری برای واقعه کربلا و کشته شدن امام سوم شیعیان است، بنابه برخی گزارش‌ها‌، فشارهای حکومتی به صورت سازمان یافته بر آیت‌اله صادق شیرازی در حال شکل‌گیری است.

بنابه گزارشی که روز سه‌شنبه بیست و دوم مهر ماه به رادیو کوچه رسیده است، در آستانه ماه محرم فشارهای حکومتی برای محدود کردن هر بیشتر آیت‌اله صادق شیرازی به صورت سازمان یافته‌ای در حال گسترش بوده وبرخی مقامات بلند پایه نظام نیز در آن دخیل هستند.

بنابه همین گزارش، صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه ایران در سفری به شهر قم در دیدارهایی جداگانه با مراجع تقلید از تصمیم حکومت برای بستن بیت آیت‌اله سید صادق شیرازی خبر داده و خواستار همراهی مراجع با نظام در برداشتن به گفته وی این گام دشوار شده است.

sadeghshirazi

براساس گزارش که به رادیو کوچه رسیده است، آیت‌اله شیخ وحید خراسانی، آیت‌اله لطف‌اله صافی گلپایگانی و آیت‌اله ناصر مکارم شیرازی از جمله مراجعی بوده‌اند که در جریان این تصمیم قرار گرفته و از آنان درخواست همراهی در این زمینه شده است.

برپایه این گزارش هیچ کدام از مراجعی که رییس قوه قضاییه ایران با آن‌ها دیدار کرده و خواهان همراهی در بستن بیت صادق شیرازی شده، حاضر به همکاری و همراهی در این رابطه نشده‌اند.

پیش از این نیز وب‌سایت سید صادق شیرازی با تشخیص و دستور کمیته فیلترینگ و تشخیص مصادیق محتوای مجرمانه فیلتر و از دسترس خارج و فتر شبکه تلویزیونی مرجعیت و دفتر موسسه رسول اکرم وابسته به این مرجع تقلید شیعیان، توسط ماموران وزارت اطلاعات تعطیل و اموال این دفا‌تر مصادره شده‌ بود.

مطالب مرتبط

ممنوع‌الخروج شدن دو تن از روحانیون نزدیک به آیت‌اله صادق شیرازی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,