Saturday, 18 July 2015
30 September 2023
وزیر اطلاعات مطرح کرد

«وزارت اطلاعات از انجمن صنفی روزنامه‌نگاران شکایت نکرده است»

2014 October 15

خبر / رادیو کوچه

 

محمود علوی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی، بعد از ظهر روز سه‌شنبه بیست و دوم مهر ماه، در یک نشست خبری که به مناسبت سی و یکمین سالگرد تاسیس وزارت اطلاعات تشکیل شده بود، به سوالات خبرنگاران در زمینه‌های مختلف پاسخ داد و در پاسخ به سوالی درباره دلایل پس گرفتن شکایت وزارت اطلاعات در مورد تخلفات انجمن صنفی روزنامه‌نگاران با تاکید بر این‌که «وزارت اطلاعات در این‌گونه مطالب کاملن فرا مرزی عمل می‌کند» گفت: کارکنان وزارت اطلاعات وقتی وارد این وزارتخانه می‌شوند دو چیز را در کازیوی جلوی درب گذاشته و وارد وزارتخانه می‌شوند یکی موبایل خود و دیگری تمایلات سیاسی‌شان.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری ایران، محمود علوی، با تاکید بر این‌که «برای ما نیت‌ها،‌عنوان‌ها، خوشنامی‌ها و بدنامی‌ها مهم نیست» تاکید کرد: این امور مربوط به مراجع ذی‌صلاح خود است، ما کار حرفه‌ای خود را انجام می‌دهیم. ما این‌جا نمی‌‌توانیم تمایلات شخصی را در تشخیص خود دخالت دهیم و در کار خود به گرایش‌های سیاسی افراد کاری نداریم.

alawi

وی هم‌چنین با تاکید بر این‌که «وزارت اطلاعات شکایتی از انجمن صنفی روزنامه‌نگاران نداشته تا آن را پس بگیرد» وظایف این وزارتخانه در تهیه اطلاعات مورد نیاز در مباحث امنیتی برای دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله قوه قضاییه را یاد آور شد و ادامه داد: ما در پرونده‌ها با نگاه حرفه‌ای بررسی‌های خود را انجام می‌دهیم تا مشخص شود آنچه که عنوان شده صحت دارد یا نه. حال اگر در پرونده‌ای اتهامی باشد که صحت آن برای ما احراز نشود، وظیفه شرعی خود می‌دانیم که آن را به دستگاه قضایی اطلاع دهیم.

وی درباره وضعیت انجمن صنفی روزنامه نگاران نیز تاکید کرد: هر انجمن صنفی اگر در چارچوب‌های صنفی عمل نکند مسئولی دارد اعم از وزارت کشور، ارشاد و آموزش و پرورش که باید با آن برخورد کنیم و در صورتی که آن انجمن صنفی فعالیت ضدامنیتی داشته باشد وزارت اطلاعات وارد می‌شود. غیرممکن است مجموعه‌ای مشکل امنیتی داشته باشد و وزارت از آن شکایتی کرده باشد و پس گرفته شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,