Saturday, 18 July 2015
27 May 2020
سخن‌گوی نیروهای مدافع خلق

«آمریکا مختصات مواضع داعش در کوبانی را از نیروهای کرد می‌گیرد»

2014 October 16

خبر / رادیو کوچه

 

پس از آن‌که شمار حملات هوایی آمریکا علیه گروه‌اسلام‌گرای دولت اسلامی در اطراف و داخل شهر کردنشین کوبانی در شمال سوریه افزایش یافته است، «پولاد جان» سخن‌گوی نیروهای مدافع خلق اعلام کرد که آن‌ها مختصات اهداف را در اختیار آمریکا می‌گذارند.

این حملات طی دو روز گذشته به طور محسوسی افزایش یافته به طوری که طی ۴٨ ساعت گذشته شمار این بمباران‌ها به ۴٠ مورد رسیده است.

در همین رابطه «پولاد جان» سخن‌گوی نیروهای مدافع خلق (YPG) در گفت‌گویی با بخش کردی «رادیو صدای آمریکا» گفته است، ارتباط رسمی و مستقیم با نیروهای ائتلاف علیه داعش، در مورد حمله به اطراف و داخل کوبانی دارند.

وی همچنین گفت که آمریکا در مقابل بمباران‌ مواضع داعش در کوبانی، هیچ شرط و شروطی را برای نیروهای مدافع خلق قایل نشده است.

polatjan

«پولاد جان» می‌گوید نیروهای داعش در حال حاضر در اطراف شهر و جاده حلب به کوبانی مستقر هستند.

محاصره چهار هفته‌ای کوبانی در نزدیکی مرز ترکیه به نقطه تمرکز حملات آمریکا و کشورهای متحد آن برای جلوگیری از پیشروی نیروهای دولت اسلامی تبدیل شده است.

«باراک اوباما»، رییس‌جمهوری آمریکا، چهاردهم اکتبر، در دیداری با فرماندهای عالی‌رتبه ۲۲ کشور ائتلاف علیه دولت اسلامی گفته بود تلاش‌ها بر شکست محاصره کوبانی و جلوگیری از پیشروی شبه‌نطامیان اسلام‌گرا در غرب عراق متمرکز شده است.

سازمان ملل متحد ابراز نگرانی کرده است که با سقوط کوبانی و افتادن کنترل آن به دست اسلام‌گرایان افراطی، قتل‌عام در آن صورت گیرد.

مطالب مرتبط

نیروهای مدافع خلق یک تپه مشرف به کوبانی را از داعش پس گرفتند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,