Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
در تلویزیون دولتی ایران

«جواد لاریجانی گفت حکم قصاص ربطی به احمد شهید ندارد»

2014 October 17

خبر / رادیو کوچه

 

«محمد جواد لاریجانی»، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران، با مورد حمله قرار دادن «احمد شهید» گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران، با متهم کردن وی به توهین به احکام اسلام، او را هنرپیشه تبلیغاتی علیه ایران توصیف کرد.

«محمد جواد لاریجانی»، که پنج‌شنبه شب، بیست و چهارم مهرماه در تلویزیون دولتی ایران صحبت می‌کرد، همچنین از رسانه‌های داخل کشور خواست مطالبی را که به گفته او با انتشارشان «امکان سوء استفاده دشمن» وجود دارد منتشر نکنند، وگرنه تبدیل به «گوشی‌هایی برای غرب» خواهند شد.

وی در برنامه تلویزیونی،«دیروز،امروز،فردا» در شبکه سه تلویزیون دولتی ایران تصریح کرد: «جمهوری اسلامی موردی برای لاپوشانی و پنهان‌کاری ندارد و ضمن استقبال از سفر گزارشگر حقوق بشر به کشورمان، آمادگی فراهم کردن زمینه برای بررسی و بازدید وی از زندان‌ها را نیز دارد.»

20130308-mohammadjavad-larijani-koocheh

این مقام قوه قضاییه در عین حال یکی از دلایل ممانعت از ورود «احمد شهید» به ایران را «مخالفت و توهین وی به احکام اسلام» اعلام کرد و افزود: «ایشان حکم قصاص را که بر اساس موازین اسلامی است، درست نمی‌داند، در صورتی که به ایشان ارتباطی ندارد.»

پیش از این مقامات جمهوری اسلامی بارها درخواست «احمد شهید» برای سفر به ایران را در کرده و تاکنون اجازه سفر وی به ایران را نداده‌اند.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه جمهوری اسلامی در بخش دیگری از سخنانش،گفت که جمهوری اسلامی «دموکرات‌ترین کشور منطقه» است و امروز از نظر حقوق بشر در «قوی‌ترین نقطه تاریخ» قرار دارد.

اما این نخستین بار نیست حمله مقام قوه قضاییه ایران به گزارشگر ویژه سازمان ملل نیست و حملات انتقادی او در چند هفته اخیر شدت و حدت بیشتری هم یافته است.

این نخستین بار نیست که این مقام قوه قضاییه ایران گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران را مورد حمله قرار می‌دهد، وی هفدهم مره ماه نیز ضمن «بازاری» خواندن گزارش اخیر آقای شهید، برای چندمین بار او را به «پرونده‌سازی» علیه جمهوری اسلامی متهم کرده و از او خواسته بود که استعفا کند.

مطالب مرتبط

لاریجانی احمد شهید را احمق شریر خواند

جواد لاریجانی هرگونه محاکمه و یا منع از تحصیل بهاییان را تکذیب کرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,