Saturday, 18 July 2015
22 February 2020
در خطبه‌های نماز جمعه

«احمد خاتمی صدور حکم اعدام برای شیخ نمر را ظالمانه دانست»

2014 October 17

خبر / رادیو کوچه

 

«احمد خاتمی» امام جمعه موقت تهران، روز جمعه بیست و بیست و پنجم مهر ماه، در خطبه‌های نماز جمعه تهران، صدور حکم اعدام برای شیخ «نمر باقر نمر»، روحانی شیعه عربستانی را ظالمانه و جائرانه دانست و به عربستان سعودی هشدار داد که هزینه سنگینی را خواهد پرداخت.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری ایران، امام جمعه موقت تهران، با ظالمانه و جائرانه خواندن این حکم گفته است: «مقامات حقوق بشری که از حکم اعدام آدم کش‌ها در نظام جمهوری اسلامی انتقاد می‌کنند، چرا در برابر این حکم اعتراض نکردند؟ این است معنای حقوق بشری که دنبال می‌کنند؟»

«احمد خاتمی» در خطبه‌های نماز جمعه تهران همچنین ضمن هشدار به عربستان سعودی در این رابطه، گفته است: «به دولت عربستان می‌گویم این لقمه، لقمه ساده‌ای نیست؛ اعدام این روحانی عواقب سختی دارد و هزینه سنگینی را خواهید پرداخت.»

khatami_ahmad_091

روز چهارشنبه پانزدهم اکتبر، یک دادگاه کیفری در ریاض، حکم اولیه‌ای را برای اعدام تعزیری آیت‌اله «نمر النمر»، روحانی شیعه صادر کرد.

به نوشته روزنامه «عکاظ»، اتهام‌های مختلفی علیه این روحانی از جمله «فتنه انگیزی» در القطیف و حمایت از نافرمانی‌ها در بحرین مطرح شده است.

«باقر النمر» ده سال را در حوزه‌های علمیه ایران و سوریه به تحصیل علوم و فقه شیعه گذارنده و در ایران از شاگردان آیت‌اله «شیرازی» در حوزه علمیه قم بوده است. وی در در پی اعتراضات شیعیان عربستان، در سال ۲۰۱۲ بازداشت شد.

مطالب مرتبط

دادگاه عربستان یک روحانی شیعه را به اعدام محکوم کرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,