Saturday, 18 July 2015
04 December 2020
خبرهای ورزشی

«فروش استقلال و پرسپولیس از دم‌قسط با اقساط ۵ ساله»

2014 October 19

خبر / رادیو کوچه

 

فروش استقلال و پرسپولیس از دم‌قسط با اقساط ۵ ساله

استقلال و پرسپولیس با اقساط ۵ ساله به فروش می‌رسند، این آخرین تحول درباره دو تیمی است که باید خصوصی شوند.

استقلال و پرسپولیس با شرایط از دم‌قسط فروخته می‌شوند تا دولت یازدهم به وعده‌ای که برایش تکلیف شده، عمل کند.

چهارشنبه‌ای که گذشت بار دیگر اعضای شورای واگذاری استقلال و پرسپولیس دور یک میز نشستند تا تکلیف واگذاری استقلال و پرسپولیس را یک‌سره کنند. جلسه‌ای که پایانش این بود: واگذاری دو تیم تا پایان آبان‌ماه در فرابورس.

استقلال و پرسپولیس بر اساس اعلام «پوری حسینی» رییس سازمان خصوصی‌سازی با قیمت پایه صد میلیارد تومانی باید واگذار می‌شدند، اما حالا شرایط کمی عوض شده. پوری حسینی می‌گوید برای فروش این دو تیم قیمت پایه اعلام نمی‌شود اما قرار است در اقساط ۵ ساله این باشگاه‌ها با همه دارایی‌های‌شان واگذار شوند.

استقلال البته اموال بیشتری نسبت به پرسپولیس دارد که ارزش مضاعفی پیدا می‌کند. آقای «افشارزاده» ارزش تیمی که در اختیار دارد را هزار میلیارد تومان می‌داند. او می‌گوید: تیم ما اموال زیادی مثل کمپ، زمین تلو و ورزشگاه مرغوب‌کار را دارد .

این گفته‌های او را «پندار توفیقی» یکی از اعضای هیات‌مدیره تیم تایید می‌کند و می‌گوید: اگر بدهی‌های تیم نزدیک به هشتاد میلیارد تومان در نظر بگیریم، برای تیمی که برایش ارزش صد میلیارد تومانی گذاشته‌اند، فقط کافی است بیست میلیارد تومان روی میز گذاشت. این یعنی اشتباه. ارزش تیمی مثل استقلال خیلی بیشتر از این حرف‌هاست.

او می‌ترسد، ترس از این‌که استقلال به سادگی در اختیار همه آنهایی بیفتد که این سال‌ها همیشه برای بودن اسم‌شان پول‌هایی را خرج می‌کرده‌اند. آنهایی که در ابتدای سال هم می‌خواستند اما حاضر نشدند چنین پولی را بدون داشتن اختیار خرید تیم بپردازند.

p-e

استقلال املاکی دارد که از دوره مدیریت آقای «فتح‌اله‌زاده» همیشه مناقشه برانگیز بوده‌اند. کمپ زنده یاد «حجازی» در منطقه بلوار فردوس غرب، با زمینی نزدیک به یک هکتار مشرف به پارک ارم. جایی‌که زمین تمرینی ۵ هزار نفره را در کنار ساختمان اداری باشگاه و خوابگاه بازیکنان را در خود جای می‌دهد. البته فتح‌اله‌زاده ارزش این زمین را بین صد و پنجاه تا دویست میلیارد می‌داند و می‌گوید: این زمین یک جواهر است. خود من حاضرم این ملک را از تیم بخرم و پولش را با همین کاربری ورزشی در بیاورم.

او ایده‌هایی رویایی هم همیشه برای این زمین داشته است. مثلن برای چاله دره مانندی که زمین کمپ را به پارک ارم وصل می‌کند می‌گوید: تمام این حفره برای ماست. ما می‌توانیم این‌جا هتلی 5 ستاره بسازیم و از بالای هتل تله‌کابینی بسازیم که هتل را به پارک ارم متصل کند می‌دانید این هتل چه‌قدر درآمدزایی خواهد داشت؟  این ایده را او در همه سال‌هایی که می‌گفتند زمین کمپ معارض دارد تکرار می‌کرد و حالا که هیات‌مدیره جدید توانسته مشکلات مالکیتی زمین را حل کند، شاید ایده رویاپردازانه مدیر آبی‌ها آپشنی مهم برای سرمایه‌داران بخش خصوصی باشد که برای خرید استقلال پا پیش می‌گذارند. به این ملک البته باید زمین مرغوب‌کار و تلو را هم اضافه کرد. مدیر پیشین آبی‌ها می‌گوید: استقلال همین‌طوری دویست میلیارد بیشتر از پرسپولیس می‌ارزد و با این دارایی‌هایش اقلن پانصد میلیارد باید برای پایه رویش قیمت گذاشت. فروختن این تیم‌ها به ازای صد میلیارد اشتباه است.

او این‌ها را می‌گوید و به نظر می‌رسد وزارت ورزش نگران فروش تیم‌ها با قیمت پایین است، اما چاره‌ای غیر از تمکین ندارد چون قانون این حکم را داده و وزارت ورزش باید هرچه زودتر این دو تیم سربار را از سرش باز کند. اگرچه هر اتفاق ناگواری می‌تواند انگشت اتهام را به سوی وزارت ورزش برگرداند. این‌که کالای هزار میلیاردی را سازمان خصوصی‌سازی به چه قیمتی می‌فروشد مشخص نیست. آخرین خبر این است که این تیم‌ها با افساط 5 ساله به فروش می‌رسند. این‌که قیمت کارشناسی اولیه‌شان مشخص شده و فقط باید آخرین حساب‌رسی مالی‌شان اعلام شود. ابتدا استقلال فروخته می‌شود که اسناد مالی روشن‌تری دارد و بعد نوبت پرسپولیس می‌رسد.

مقاومت البرز مسابقه را در هتل داوران باخت

سرمربی تیم فوتسال مقاومت البرز اعتقاد دارد باخت در مقابل میثاق (٢ بر ٠) در هفته هشتم لیگ‌برتر فوتسال، قبل از بازی و در هتل داوران اتفاق افتاده است.

«رضا فلاح» روز یکشنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا افزود: از فدراسیون و کمیته انضباطی می‌خواهم شرایط تیم‌ها و داوران را قبل از بازی‌ها هم بررسی کنند، اعتقاد دارم تیم فوتسال مقاومت روز گذشته بازی مقابل میثاق تهران را در هتل محل اقامت داوران واگذار کرد.

fotsal

وی با بیان این‌که این موضوع معضل ورزش قهرمانی کشور ایران است، اظهارکرد: امیدوارم از این پس اتفاقات قبل از بازی نیز بررسی شود تا حق هیچ تیمی ضایع نشود.

فلاح ادامه داد: داوران بازی با میثاق از این‌که برای ناهار آنها منوی شصت و پنح هزار ریالی تهیه کرده بودیم ناراحت بودند، این در حالی است که فکر نمی‌کنم تهیه غذای داوران بر عهده ما باشد، اگر فدراسیون و داوران حقی بر گردن ما دارند بگویند تا ادا کنیم.

وی بیان کرد: اتفاقات قبل از بازی باعث شد، در زمین بازی داوری بر علیه تیم جوان ما شود و در پایان بازی، گریه بازیکنان سرباز تیم مقاومت البرز را در زمین شاهد باشیم که بسیار آزار دهنده بود.

فلاح با تبریک به تیم میثاق به خصوص مدیر‌عامل این تیم گفت: «خلیلی» یک تنه موجب این پیروزی شد و باید به او و کادر فنی تیم میثاق تهران تبریک بگویم!

وی در خصوص شرایط تیم مقاومت نیز گفت: شرایط اسکان و هم‌چنین تغذیه تیم مناسب نیست، مدیر عامل جدید از همه توان خود استفاده می‌کند، به او یک جنازه تحویل داده‌اند و انتظار دارند در عرض یکی دو ماه شرایط تیم را تغییر دهد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,