Saturday, 18 July 2015
17 May 2021
توسط هواپیماهای آمریکایی

«ارسال سلاح به نیروهای مدافع خلق در کوبانی از طریق هوایی»

2014 October 20

خبر / رادیو کوچه

 

ارتش آمریکا یک‌شنبه شب نوزدهم اکتبر اقدام به پخش هوایی سلاح و مهمات برای نیروهای کرد مدافع کوبانی کرد که مشغول نبرد با اسلام‌گرایان افراطی گروه دولت اسلامی، «داعش» هستند.

پیش از این جنگنده‌های آمریکایی طی هفته‌های گذشته اقدام به بمباران مواضع داعش در اطراف کوبانی کرده بودند، اما، پخش هوایی مهمات برای نیروهای مدافع خلق که از کوبانی دفاع می‌کنند، اولین اقدام از این دست به شمار می‌رود.

در همین رابطه «لاهور شیخ جنگی» یکی از مقامات امنیتی اتحادیه میهنی کردستان، اعلام کرده است که ٢۴ تن مهمات و سلاح‌های مختلف و یک تن دارو و تجهیزات پزشکی، از سوی اتحادیه مینی و از طریق هواپیماهای آمریکایی به کوبانی ارسال شده است.

بنابه گزارش خبرگزاری «فرانسه»، این اقدام ایالات متحده در ارسال هوایی تسلیحات نظامی به نیروهای کرد در کوبانی می‌تواند با خشم ترکیه همراه شود.

hawapima

 

خبرگزاری «آسوشیتدپرس: نیز در گزارشی می‌گوید اقدام ایالات متحده در پخش هوایی سلاح، در حالی‌که آنکارا گفته است مخالف انتقال جنگ‌افزار به گروه‌های مسلح کرد در سوریه است، قریب به یقین، خشم دولت ترکیه را همراه خواهد داشت.

در بیانیه‌ای از سوی «فرماندهی مرکزی» آمریکا آمده است که یک هواپیما سی-۱۳۰ ارتش آن کشور چندین بار سلاح و مهماتی که دولت کرد عراق در اختیار گذاشته بود، پخش کرده است.

به گفته این بخش از ارتش آمریکا که عملیات نظامی در غرب و مرکز آسیا را رهبری و نظارت می‌کند، آنها قصد دارند به مقاوت علیه پیشروی نیروهای حکومت اسلامی در جهت کنترل کامل کوبانی، کمک کنند.

در بیانیه این مرکز اضافه شده است که نیروهای آمریکایی در مجموع بیش از ۱۳۵ حمله علیه نیروهای دولت اسلامی در کوبانی انجام داده‌اند.

«رجب طیب اردوغان»، رییس‌جمهوری ترکیه، مخالفت خود را با ارسال جنگ‌افزار و مهمات برای نیروهای اصلی کرد سوریه که درگیر نبرد با  اسلامی هستند، اعلام کرده است.

آنکارا «حزب اتحاد دموکراتیک»،‌«PYD« از گروه‌های اصلی کردهای سوریه، و «یگان های مدافع خلق» «YPG»، شاخه نظامی آن را، وابسته به حزب کارگران کردستان ترکیه «PKK» می‌داند.

مطالب مرتبط

آمریکا مختصات مواضع داعش در کوبانی را از نیروهای کرد می‌گیرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,