شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
28 August 2016
قایم مقام وزیر کشور ایران

«دستگیری چهار مظنون به اسیدپاشی در اصفهان»

۱۳۹۳ مهر ۲۸

خبر / رادیو کوچه

 

«مرتضا میرباقری» قایم مقام وزیر کشور ایران در امور اجتماعی و فرهنگی از بازداشت چند متهم در ارتباط با پرونده اسیدپاشی اصفهان خبر داده است.

به گزارش «ایرنا»، خبرگزاری رسمی ایران، «مرتضی میرباقری» روز دوشنبه بیست و هشتم مهر ماه، در حاشیه شصت و هشتمین جلسه شورای اجتماعی و فرهنگی کشور برگزار شد در جمع خبرنگاران گفته است: اسیدپاشی‌های اصفهان زنجیره‌ای نبوده و تا کنون سه تا چهار نفر به عنوان متهم دستگیر شده‌اند.

بنابه این گزارش، «میرباقری» تاکید کرده که به شدت با این اقدامات جنون‌آمیز مقابله می‌شود و نوع و شدت مقابله در کاهش این‌گونه اقدامات موثر است.

در همین رابطه، «عبدالرضا آقاخانی»، فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان در یکی از برنامه‌های تلویزیونی این استان، انگیزه احتمالی فرد اسیدپاش برای مبارزه با «بدحجابی» را رد کرده و با اشاره به آخرین مورد اسیدپاشی گفته است “طبق یافته‌های پلیس، فرد اسیدپاش احتمالن از یک شخصیت ضداجتماعی رنج می‌برد و با انگیزه مشخص در یک فرصت مناسب با پاشیدن اسید متواری شده است.

asidpashi

بعد از انتشار اخبار اسیدپاشی در اصفهان، در میان مردم این شهر شایع شده که افرادی با نیت امر به معروف و نهی از منکر به روی زنانی که از نگاه آنان حجابشان مناسب نیست، اسید می‌پاشند.

وب‌سایت «سحام نیوز» نیز روز دوشنبه گزارش داده است، برخی از خبرنگاران زن اصفهانی دیگر اسم‌شان را پای مطالب خود نمی‌نویسند که مبادا مورد حمله اسید پاش‌ها قرار بگیرند.

همچنین بنابه این گزارش، تیم پزشکی و پرستاری بیمارستان‌های سوانح و سوختگی اصفهان چنان ترسیده‌اند که حتی حاضرنیستند، راجع به کمک‌های ابتدایی به قربانیان با خبرنگاران صحبت کنند.

مطالب مرتبط

پیگیری ویژه موضوع اسیدپاشی‌های اخیر در اصفهان

نامه تهدیدآمیز بسیج دانشجویی به آنچه بی‌حیایی هنرمندان نامیده‌اند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,