Saturday, 18 July 2015
04 July 2020
خاطرات پراکنده

«اولین پرتاب عملیاتی موشک هارپون»

2014 October 21

همایون مبصری / رادیو کوچه

 

نیروی دریایی شاهنشاهی ۱۲ فروند ناوچه سریع‌السیر کلاس کمان به فرانسه سفارش داده بود که پس از تحویل به ایران توسط افسران جوان این نیرو پس از گذشتن از کانال سوئز به خلیج فارس آورده شدند.

این ناوچه‌ها مجهز به موشک‌های ضد سطحی هارپون ساخت آمریکا بودند که در زمان خود پیشرفته‌ترین سلاح ضد سطحی بشمار می‌آمدند و یگان‌های دریایی ایران اولین کشور متحد آمریکا بود که به این سلاح مجهز می‌شد حدود یک سال و اندی پیش از انقلاب ناو گروه رزمی با پوشش هوایی نیروی هوایی برای پرتاب عملیاتی این موشک رهسپار اقیانوس هند شد.

ناو گروه متشکل از ناو شاهنشی پلنگ، ناو شاهنشاهی رستم ناو تانکر حمل سوخت (ناو تدارکاتی بوشهر یا بندر عباس) و دو فروند از ناوچه‌های شاهنشاهی کلاس کمان (متاسفانه اسامی و تاریخ‌ها به دلیل دور بودن زمان به خاطر نمانده، از دوستان شرکت کننده در عملیات تقاضای کمک دارم) ناو آبکش بازنشسته‌ای هم توسط یدک کش‌ها به محل برده شده بود تا بعنوان هدف استفاده شود.

در روز پرتاب موشک دو فروند هواپیمای اف -۴ نیروی هوایی با پشتیبانی جت تانکر سوخت گیری در حین پرواز در منطقه بودند تا از پرتاب موشک و لحظه اصابت ان به هدف فیلم برداری کنند و همچنین هواپیمای گشت دریایی پی -۳ آریون نیز در منطقه بود.

1

لازم به تذکر است که از ۱۲ میلی ساحل ایران در تنگه هرمز یک فروند ناو جمع آوری اطلاعاتی شوروی ناوگروه را سایه ور تا منطقه پرتاب در اقیانوس هند بدور از خطوط کشتیرانی تعقیب و دنبال کرد ودر منطقه یک فروند رزمناو هلیکوپ‌تر بر شوروی هم در فاصله‌ای به جمع ما پیوست از ناو سر فرماندهی پلنگ من مسئول اتاق عملیات و کنترلر هوایی بودم و در تماس با یگان‌های نیروی هوایی و هدایت عملیاتیپس از خروج از بندر عباس هلیکوپتری هم از هوادریای نیروی دریایی مامور به ناو هم بر عرشه هلیکوپ‌تر ناو فرود آمده و در آشیانه هلیکوپتر جای گرفت.

پس از پرتاب موشک و اصابت آن به ناو آبکش جت‌های نیروی هوایی به سمت پایگاه خود در شیراز رفتند و هواپیمای گشت هم به سمت شیراز رفت آخرین گزارش از نیروی هوایی شامل این نکته بود که ناو آبکش باز نشسته پس از اصابت موشک غرق نشده و هم چنان شناور است به ناو رستم وظیفه بررسی و غرق نمودن این واحد شناور بدون سر نشین و موتور داده شد تا خطری برای کشتیرانی و تصادم با تانکرهای نفتکش در شب نباشد.

ناو شاهنشاهی رستم پس از رسیدن به محل ناو آبکش شروع به تیراندازی به بدنه این واحد می‌کند ولی با سماجت با وجود اصابت گلوله‌های توپ ۴. ۵ اینچ در سطح آب می‌ماند که برادر من مهرداد مبصری که مدیر ماشین ناو رستم بود به فرمانده ناو می‌گوید که به توپچچی‌ها دستور بدهد که زیر آبخور و پاشنه ناو را که موتور خانه قرار دارد هدف گیری کنند، چون وسط ناو که هدف قرار می‌گیرد مخازن آب هستند که همگی خالی می‌باشند و بر اثر سوراخ شدن این مخازن پر از آب می‌شوند و مخزن‌ها به یکدیگر نیز راه ندارند و ناو برای حمل آب ساخته شده و به علت نبودن سوخت در ناو گلوله‌های توپ آتش سوزی و انفجار ثانویه نیز ایجاد نمی‌کنند، پس از تغیر هدف اصابت توپ با شلیک دو یا شه گلوله توپ به نقطه مورد نظر و اثرات گلوله‌های قبلی بالاخره ناو کج شده و به قر اقیانوس هند رفت.

زنده یاد ناخدا والا گهر شهریار شفیق در این زمان تصمیم می‌گیرد که با هلیکوپ‌تر ناو به سمت هدف که در حدود ۳۰ میل دریایی با ما فاصله دشت رفته و شاهد ختم کار باشد ایشان در صندلی کمک خلبان می‌نشیند،

2

در موقع پرواز و روشن شدن موتور هلیکوپتر یکی از کار‌ها تنظیم قطب نمای مغناطیسی هلیکوپتر با قطب نمای ناو می‌باشد چون حوزه مغناطیسی ناو قطب نمای هلیکوپ‌تر را منحرف می‌کند که گویا این کار به درستی انجام نمی‌شود، بهر حال هلیکوپتر از ناو بر خسته و در سطح دریا در ارتفاع کم بسمت هدف می‌رود ولی بدلیل عدم تطابق و یکنواخت نبودن قطب نما در مسیر اشتباه پیش می‌رود و دستورات تصحیح راه نیز به هیمن دلیل موثر نبود و به دلیل پرواز در ارتفاع کم به سرعت از دید رادر ناو خارج و ارتباط رادیویی هم در عصر ارتفاع کم و به پشت افق زمین رفتن از بین رفت هلیکوپتر می‌بایستی که موج رادیی متوسط و یا کوتاه را گزینه کند که این کار هم انجام نمی‌شود البته تمام این وقای در زمانی بسیار کوتاه پشت سر هم اتفاق می‌فتد و یک از دلایل ان هم نبودن کمک خلبان در صندلی خود بود!

در اینجا تصمیم گرفته شد که از هواپیمای پی-۳ برای جستجو کمک گرفته شود که خلبان هواپیما به دلیل دوری مسافت از ساحل و فرودگاه و کمبود سوخت کافی معذرت خواست، در اینجا بود که رزمناو اتحاد جماهیر شوروی بروی رادیو آمده و گفت که خلبان هلیکوپتر آنان در مسافتی بین ما و هلیکوپتر ما هستند و اجازه خواستند که دستورات ما را رله کرده و راه درست را به هلیکوپتر ما ارایه دهند! در تمام مدت آن‌ها شاهد تلاش‌های مذبوحانه ما بودند و کلیه مخابرات ما را هم کنترل می‌کردند.

به هر حال با کمک رزمناو اتحاد جماهیر شوروی ما از یک فاجعه گریخیم، بلی این مانور‌ها و تجهیزات بود که نیروی دریایی را آماده دفاع از خلیج فارس نمود و به کمک همین نوچه‌های موشک انداز بود که عراق نیروی دریایی و شاهراه آبی خلیج فارس را در‌‌ همان ۶۷ روز آغازین جنگ از دست داد.

در صورتی که شما هم خاطراتی دارید می‌توانید برای انتشار در رادیو کوچه برای ما ارسال کنید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,