Saturday, 18 July 2015
27 September 2023
در اعتراض به اسیدپاشی‌های اخیر

«تجمع اعتراضی در مقابل مجلس ایران و دادگستری اصفهان»

2014 October 22

خبر / رادیو کوچه

 

به دنبال اسیدپاشی به صورت دختران اصفهانی در روزهای گذشته و ایجاد فضای رعب و وحشت در این شهر روز چهارشنبه سی‌ام مهر ماه مردم اصفهان به نشانه اعتراض به این عمل در مقابل دادگستری این شهر و در تهران نیز مردم در مقابل مجلس شورای اسلامی دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع تهران در مقابل مجلس شورای اسلامی، از ساعت یازده صبح به وقت محلی شروع شد که محمد نوری‌زاد فعال سیاسی منتقد نظام و نسرین ستوده وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر نیز در آن شرکت کرده بودند. این تجمع، که حدود ٢٠٠ نفر در آن شرکت کرده بودند، ساعت ١٢:٣٠ به پایان رسید.

در این تجمع دو زن قربانی اسیدپاشی به نام معصومه عطایی و سمیه حضور داشتند که خانم سمیه دختر بچه‌اش را هم به همراه خود آورده بود که وی نیز قربانی اسید پاشی بود.

esfahan

در اصفهان نیز که اسیدپاشی‌های اخیر در آنجا پنج قربانی برجایی گذاشته است، مردم معترض در مقابل ساختمان دادگستری این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

این‌روزها فضای عمومی شهراصفهان برای زنان و دختران مملو از ترس در مورد اسیدپاشی توسط موتورسواران ناشناس است. از انصارحزب‌اله و بسیج به عنوان متهمان این اقدام نام برده می‌شود.

«حسین اشتری» روز شنبه بیست و ششم مهر، درباره آخرین خبرها از جزییات اسیدپاشی به بانوان در اصفهان اظهار کرده بود: «تاکنون چهار مورد اسیدپاشی داشتیم که با توجه به اطلاعات اولیه به سرنخ‌هایی رسیدیم که امیدواریم با تلاش پلیس این افراد زودتر دستگیر شوند.»

بنابه گزارش رسانه‌های محلی، برخی از خبرنگاران زن اصفهانی دیگر اسم‌شان را پای مطالب خود نمی‌نویسند که مبادا مورد حمله اسیدپاش‌ها قرار بگیرند. تیم پزشکی و پرستاری بیمارستان‌های سوانح و سوختگی اصفهان چنان ترسیده‌اند که حتا حاضرنیستند، راجع به کمک‌های ابتدایی به قربانیان با خبرنگاران صحبت کنند.

مطالب مرتبط

ترس خبرنگاران زن از پوشش خبرهای مربوط به اسیدپاشی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd5595992 get the facts viagra price amoxil