Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
توسط نیروی انتظامی

«بازداشت معترضان به اسیدپاشی در مشهد»

2014 October 26

خبر / رادیو کوچه

 

در پی اعتراضات به اسیدپاشی‌های اخیر در اصفهان، شماری از زنان و مردان مشهدی حوالی ساعت یک بعد از ظهر روز شنبه سوم آبان، در پارک ملت این شهر دست به تجمع زدند.

بنابه گزارشی که به رادیو کوچه رسیده است، در این تجمع که تا ساعت ٣ بعد از ظهر به طول انجامید و با مداخله خشونت‌آمیز پلیس به پایان رسید.

براساس گزارش، این جمعیت که ابتدا تحت فشار پلیس به سوی خارج از پارک هدایت شده بود، در سکوت به راهپیمایی آرام خود ادامه داد و به تدریج بر آن افزوده شد. در این مدت همچنان بر تعداد ماموران انتظامی و لباس شخصی‌ها و نیروهای امنیتی اضافه می‌شد که با باتوم، ون، اتوبوس و رفتارهای خشونت‌آمیز مکرر سعی در پراکنده کردن جمعیت داشتند.

asidpashi

بنابه گزارش رسیده به رادیو کوچه، نکته قابل توجه ،عدم حضور پلیس‌های زن تا اواخر تجمع بود، در حالی که پلیس‌های مرد، تعداد قابل توجهی از مردان(که نیمی از جمعیت معترض بودند) را در اواخر تجمع، با خشونت فراوان بازداشت نموده و به اتوبوسی منتقل نمودند که برای حمل خود مامورین آورده شده بود.

ضمن این که از چگونگی بازداشت زنان خبری در دست نیست.

در رابطه به اسیدپاشی‌های اخیر در اصفهان روز گذشته شماری از فعالان حقوق زنان و فعالان سیاسی برای نشان دادن اعتراض خود به اسیدپاشی‌های اخیر اصفهان، در مقابل ساختمان مجلس در تهران جمع شدند و در اصفهان نیز شماری از فعالان و شهروندان در مقابل دادگستری اصفهان تجمع کردند.

همچنین در هفته‌های اخیر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، دستور برخورد قاطعانه با عوامل آن را داده و گفته است این اتفاق باید نقطه پایان اسید پاشی در ایران باشد.

مطالب مرتبط

تاکید حسن روحانی بر برخورد قاطع با اسیدپاشی در ایران

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,