Saturday, 18 July 2015
03 August 2021
امام جمعه موقت تهران:

«عیب خود را نباید بگوییم»

2010 March 13

رادیو کوچه

خطیب نماز جمعه تهران گفت: «نباید به تندگویان و تندنویسان گوش دهیم.»

به گزارش ایلنا آیت‌اله امامی کاشانی در خطبه‌‌های نماز جمعه تهران با بیان این‌که «همه باید در جهت حفظ نظام بکوشند» تصریح کرد: «اگر عیب خود را بگوییم و دشمن بفهمد خیانت کرده‌ایم. جامعه اسلامی اگر عیبی دارد باید عیب خود را بپوشاند و باز نکند و نگوید»

وی افزود: «در مساله هسته‌ای می‌بینیم که چطور ما را در فشار قرار می‌دهند که در یک کار صنعتی برای ما مشکل ایجاد کنند و کشور را متهم می‌کنند به سلاح اتمی، پس با دنیایی پر وحشت روبرو هستیم»

امام جمعه موقت تهران با اشاره به بخشی از کتاب نهج‌البلاغه- کتاب مذهبی شیعیان- تاکید کرد: «مسلمانان باید هم حوزه دین و به اصطلاح بیضه دین و کیان امت اسلام را حفظ کنند و هم چنین باید عورت دین را حفظ کنند که در جهت اول باید بگویم پیاده‌روی‌هایی مثل 22 بهمن همین اعزاز حوزه است که البته فکر می‌کنند بیرون آمدن و برگشتن قیمت کمی دارد اما قیمت آن کم نیست.»

آیت‌اله امامی کاشانی با بیان این‌که «وظیفه ماست که کیان کشور را در دنیا متزلزل نکنیم» تاکید کرد: «نباید به تندگویان و تندنویسان گوش دهیم. اسلام و منطق این است که تندی غلط است»

وی  هم‌چنین با اشاره به فضای حال حاضر دانشگاه‌های ایران اظهار داشت: «دانشگاه‌های ما باید از نظر علمی رشد کنند و استادهای ما نیز همینطور. اما این چه وضعی است که وقت را به بازی‌ها و مسایل سیاسی بگذرانیم و کلاس‌ها را بی‌محتوا برگزار کنیم. »

اظهارات امام جمعه موقت تهران در حالی بیان می‌شود که پیش از کامران دانشجو وزیر علوم ایران از اخراج اساتید دانشگاهی که مخالف نظام هستند خبر داده بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,