Saturday, 18 July 2015
27 September 2023
منابع نزیک به رفسنجانی

«احتمال نامزدی رفسنجانی برای ریاست بر مجلس خبرگان»

2014 October 28

خبر / رادیو کوچه

 

منابع نزدیک به اکبر هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام  گفته‌اند اگر افراد ناصالح قصد نامزدی برای ریاست بر مجلس خبرگان را داشته باشند، وی نیز برای این پست نامزد خواهد شد.

وب‌سایت اکبر هاشمی رفسنجانی روز سه‌شنبه ششم آبان ماه، ضمن تکذیب عدم تمایل وی به ریاست مجلس خبرگان رهبری، به نقل از یک مبنع نزدیک به وی نوشت که آقای هاشمی رفسنجانی گفته است که اگر بعضی افراد غیر«صالح» برای ریاست این نهاد قصد نامزدی داشته باشند، او هم برای این منصب نامزد خواهد شد.

رضا سلیمانی، مدیرکل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، نیز در این رابطه گفته است که کسی نمی‌تواند مانع نامزدی آقای هاشمی رفسنجانی برای ریاست مجلس خبرگان رهبری شود.

rafsanjani

آقای سلیمانی همچنین در مصاحبه با روزنامه اعتماد گفته است: «اگر آیت‌اله (هاشمی رفسنجانی) حس کنند حضورشان در مجلس خبرگان به عنوان رییس لازم است، قطعن کاندیدا خواهند شد و اگر دیدند لازم نیست و صلاح دانستند خبرگان با شرایط دیگری اداره شود کاندیدا نخواهند شد.»

پیش از این و در روز یک‌شنبه، چهارم آبان ماه، احمد خاتمی، عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری ایران، بر اساس شنیده‌های خود گفته بود که «آقای هاشمی رفسنجانی تمایلی به نامزدی برای ریاست خبرگان ندارد».

به دنبال این اظهار نظر، یک منبع نزدیک به آقای هاشمی رفسنجانی روز سه‌شنبه، ششم آبان، گفته آقای خاتمی را تکذیب کرد.

به گزارش وب‌سایت آقای هاشمی رفسنجانی، این منبع تصریح کرد: «آیت‌اله هاشمی رفسنجانی درباره کاندیدا شدن برای ریاست مجلس خبرگان رهبری نه تنها چنین مطلبی نگفته‌اند، بلکه در پاسخ به سوالی در همین زمینه گفته‌اند در صورتی که بعضی افراد که آن‌ها را برای ریاست خبرگان صالح نمی‌دانم قصد کاندیدا شدن داشته باشند، آمادگی خود را برای کاندیداتوری ریاست این مجلس اعلام خواهم کرد.»

اکبر هاشمی رفسنجانی از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۰ ریاست مجلس خبرگان رهبری ایران را بر عهده داشت و هم‌اکنون نیز عضو این مجلس است.

بیشتر بخوانید

مهدوی کنی پس از پنج ماه که در حالت کما بود درگذشت

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,