Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
کوبانی و مقاومت زنان کرد

«داعش یک دختر کرد را در کوبانی سر برید»

2014 October 28

گزارش / رادیو کوچه

 

یک روزنامه بریتانیایی نوشته است که ریحانه دختر کردی که در صفوف نیروهای مدافع زن (YPJ) در کوبانی در حال نبرد با نیروهای داعش بود، توسط نیروهای اسلام‌گرای دولت اسلامی گردن زده شد.

وب‌سایت کردی خه‌ندان به نقل از روزنامه «دیلی میل» بریتانیا نوشته است، «ریحانه» دختری کردی که در صفوف نیروهای مدافع زن در حال مقاومت در برابر حملات داعش در کوبانی، عکس‌هایش همچون سنبل مقاومت کوبانی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود، این اواخر نیروهای اسلام‌گرای تندرو دولت اسلامی، داعش وی را سر بریده‌اند.

«ریحانه» که این اواخر عکس‌هایش در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود و دو انگشت خود را به نشانه پیروزی به شکل « V » بالا برده بود، قبل از کشته شدن توسط داعش و بریدن سر وی از سوی آن‌ها، در چند ماه اخیر در درگیری‌های متعددی با نیروهای داعش شرکت کرده بود.

raihana

بنابه نوشته این روزنامه بریتانیایی، گروه اسلام‌گرای دولت اسلامی داعش پس از این‌که سر ریحانه را بریده عکس‌های مربوط به این عمل خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است.

از سوی دیگر «دیلی میل» اما، به نقل از یک منبع مطلع نوشته است که هنوز به طور قطع نمی‌توان گفت که آیا این تصاویری که داعش منتشر کرده، مربوط به ریحانه است یا نه.

بنابه نوشته این روزنامه، بیش از ٣٠ درصد از نیروهای کرد که در کوبانی علیه داعش می‌جنگند را زنان تشکیل می‌دهند که میانگین سنی آن‌ها بین ١٨ تا ٣٠ سال است، که همراه مردان بیش از یک ماه است در مقابل حملات داعش از کوبانی دفاع می‌کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , , ,