Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
اداره مبارزه با مواد مخدر پلیس مالزی

«دستگیری چند قاچاقچی ایرانی مواد مخدر در مالزی»

2014 October 29

خبر / رادیو کوچه

 

پلیس مبارزه با مواد مخدر مالزی از متلاشی شدن یک باند ایرانی قاچاق مواد مخدر در کوالالامپور پایتخت اقتصادی این کشور خبر داد.

خبرگزاری «ایرنا»، روز سه‌شنبه ششم آبان ماه به نقل از شبکه «ای.بی.ان نیوز» مالزی (شبکه خبری آسیا) گزارش داده است، سردسته این باند به همراه شش نفر دیگر طی چند حمله در هفته گذشته دستگیر شدند.

بنابه این گزارش، «نور رشید ابراهیم» رییس اداره مبارزه با مواد مخدر پلیس مالزی در نشستی خبری، گفته است که این باند، مواد مخدری به ارزش یک میلیون و ١٠٠ هزار رینگیت (حدود ٣۴۵ هزار دلار) را از طریق بنادر وارد مالزی کرد که هفت کیلو و ۴٠٠ گرم از این مواد مخدر کشف و ضبط شد.

براساس این گزارش، وی اعلام کرده است پلیس مبارزه با مواد مخدر مالزی ٢٣ و ٢۴ اکتبر (اول و دوم آبان ماه) به پنج محل مختلف کوالالامپور حمله کرد و در جریان این عملیات یک قاچاقچی ایرانی در یک بزرگراه دستگیر شد.

رییس اداره مبارزه با مواد مخدر پلیس مالزی همچنین گفته است که پلیس در ادامه عملیات خود دو ایرانی و یک زن محلی را در یک رستوران بازداشت کرد.

22

پلیس همچنین سه ایرانی دیگر را در سه آپارتمان جداگانه در کوالالامپور دستگیر کرد.

وی اعلام کرده است که این دستگیری‌ها پس از انجام تحقیقات فشرده و نظارت یک ماهه پلیس انجام شده است.

براساس اعلام پلیس مالزی، در این عملیات هفت خودرو لوکس اعضای این باند ضبط شد. همچنین از این باند قاچاق مواد مخدر در مالزی ٣٣ هزار و ٣٢٢ رینگیت (حدود ١٠ هزار و ۴٠٠ دلار) به همراه چهار هزار دلار و مقداری پول ایرانی کشف و ضبط شد.

طبق قوانین مالزی، داشتن و حمل بیشتر از ۵٠ گرم مواد مخدر می تواند شامل مجازات اعدام شود.

حدود ٢٢٠ زندانی ایرانی هم اکنون در ١٢ زندان مالزی بسر می‌برند که حدود ٣٠ نفر زن و حدود ١٩٠ نفر مرد هستند که متوسط سنی آن‌ها ٣۵ سال است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,