Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
سازمان عفو بين‌الملل

«نیاز به افزایش فشار بین‌المللی بر ایران برای بهبود وضعیت حقوق بشر»

2014 October 31

خبر / رادیو کوچه

 

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد روز جمعه، سی و یکم اکتبر، در ژنو تشکیل جلسه داد تا وضعیت حقوق بشر در ایران را بررسی ‌کند.

در این نشست، نمایندگان کشورهای غربی و آمریکا با انتقاد از نقض آزادی بیان، حقوق زنان و اقلیت‌های قومی و مذهبی، همچنین شمار بالای اعدام ها در ایران خواستار اجرای تعهدات جمهوری اسلامی شدند.

محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه ایران، در این نشست، کشورهای غربی را متهم کرد که تصور می‌کنند تنها باورها و ارزش‌های خودشان خوب است و افزود این نگاه، برای حقوق بشر مخرب است.

hoghoghbashar

در همین زمینه و پس از آن‌که احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل از بدتر شدن وضعیت حقوق بشر در ایران خبر داد، سازمان عفو بین‌الملل می‌گوید که «افزایش فشار جامعه بین‌الملل» بر جمهوری اسلامی ایران است که می‌تواند به بهبود وضعیت حقوق بشر در ایران کمک کند.

به گفته عفو بین‌الملل، جمهوری اسلامی در اجلاس سال ۲۰۱۰ (دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد) شورای حقوق بشر، پذیرفت که مجموعه‌ای از اقدامات را برای بهبود وضعیت حقوق بشر در ایران انجام دهد، اما «تاکنون در اجرای تعهدات خود سخت ناکام بوده است».

در حالی که سازمان حقوق بشری عفو بین‌الملل، معتقد است که نقض حقوق بشر در ایران کماکان ادامه دارد، جمهوری اسلامی این اتهام را رد کرد و مدعی شد که همه این انتقادات با هدف «ایران‌هراسی» و «اسلام‌هراسی» مطرح می‌شود.

مطالب مرتبط

جواد لاریجانی: کشورهای غربی باید از اعدام‌ها در ایران ممنون باشد

وضعیت حقوق بشر ایران در ژنو بررسی می‌شود

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,