Saturday, 18 July 2015
09 December 2021
ابوبکر شکائو، رهبر بوکوحرام

«بوکوحرام  دختران دانش‌آموز  ربوده شده را عقد کرده است»

2014 November 01

خبر / رادیو کوچه

 

رهبر گروه اسلام‌گرای بوکوحرام در نیجریه، در یک نوار ویدیویی اعلام کرد، دخترانی را که در ماه آوریل گذشته توسط افراد این گروه ربوده شدند، پس از این‌که به دین اسلام گرویدند، به عقد مردان درآمده‌اند.

براساس گفته‌های ابوبکر شکائو، رهبر بوکوحرام، بیش از ٢٠٠ دختر دانش آموز که حدود هفت ماه پیش توسط افراد بوکوحرام ربوده شدند، به دین اسلام گرویده‌اند و به عقد مردان درآمده‌اند.

رهبر بوکوحرام همچنین در این ویدیو که روز شنبه اول نوامبر منتشر شد، می‌گوید که با آتش‌بس با دولت نیجریه موافقت نکرده و ادعای دولت در این مورد را که دختران ربوده شده را آزاد خواهد کرد، تکذیب کرد.

bokoharam

در حالی که دولت نیجریه می‌گوید مذاکرات با بوکوحرام در کشور چاد که همسایه نیجریه است، ادامه دارد، ابوبکر شکائو اعلام کرد بوکوحرام هیچ مذاکره‌ای با دولت نیجریه نداشته است.

ارتش نیجریه دو هفته پیش با بوکوحرام آتش‌بس اعلام کرد و گفت دختران ربوده شده به زودی آزاد خواهند شد.

گروه اسلام‌گرای بوکوحرام در ماه آوریل با ربودن ۲۱۹ دانش‌آموز دختر در شهری دورافتاده در شمال شرق نیجریه، خشم جامعه جهانی را برانگیخت.

رهبر این گروه تندرو همچنین در این ویدیو برای اولین بار تایید کرد که یک تبعه آلمان را در ماه ژوئیه ربوده است. تصور می‌شود این فرد معلم باشد.

بوکوحرام، به زبان محلی یعنی، تحصیل غربی حرام است. این گروه شبه نظامی که از سال ٢٠٠٩ علیه دولت نیجریه اعلام جنگ کرده، مسوول حملات متعدد به ساختمان‌های دولتی، بازارها، مدارس، دفاتر رسانه‌ای و کلیساها و مرگ صدها نفر است.

مطالب مرتبط

گروه اسلام‌گرای بوکو حرام ۲۵ دختر دیگر را در نیجریه ربودند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,