Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
از سوی حزب همبستگی افغانستان

«گالری / روز جهانی همبستگی با کوبانی در افغانستان»

2014 November 02

گزارش / رادیو کوچه

 

اول نومبر ۲۰۱۴: پس از فراخوان جهانی نیروها و شخصیت‌های آزاده مانند نوام چامسکی و دیسموند توتو جهت همبستگی با مبارزان کوبانی، «حزب همبستگی افغانستان» در دفاع و حمایت از مبارزان دلیر کوبانی به کارزار «روز جهانی در همبستگی با کوبانی» پیوست و بدین مناسبت در هفت ولایت (بامیان، هرات، فراه، ننگرهار، بلخ، تخار و نیمروز) کشور اکسیون‌هایی به راه انداخت. در ضمن «هواخواهان حزب همبستگی در اروپا» نیز در شهرهای برلین و هانور- آلمان و زندام – هالند دست به راه‌پیمایی‌هایی ‌زدنند.

معترضان، اعم از زن و مرد، با شعار مشترک «کوبانی نماد انسانیت و شهامت!» به راه‌پیمایی پرداختند. عده‌ای زیاد از اشتراک‌کنندگان پلاکارت‌ها و دستنویس‌هایی به دفاع از مردم مبارز کوبانی با خود حمل می‌نمودند که در آن تصاویر شیرزنان مبارز کوبانی و شعار‌هایی به دفاع از خلق کوبانی دیده می‌شد. در بعضی از دستنویس‌ها شعارهای همچون «به دفاع از کوبانی برخیزیم!»، «ایستادگی در برابر بنیادگرایان را، از شیرزنان کوبانی بیاموزیم!»، «کوبانی ته‌نیا نییه!»، «جنایت‌کاران تنظیمی و طالبان و رژیم ایران برادران سکه‌ی داعش اند!»، «داعش مولود حرامزاده‌ی امریکا و عربستان و ترکیه و قطر!»، «مرگ بر رژیم ترکیه و عربستان و دیگر حامیان وحوش داعشی!»، «ادعای مخالفت امریکا با داعش بدون توقف جنگ علیه ملت سوریه دروغ است!»، «دفاع از کوبانی، دفاع از انسانیت است!»، «اردوغان ننگت‌باد!» و «کوبانی به جهان درس ایستادگی و انسانیت داد!» نوشته شده‌ بود.

پس از راه‌پیمایی و خوانش اعلامیه‌ها که هر ولایت اعلامیه مختص خود را نوشته بود، معترضان پرچم گروه وحشی داعش با نشان جمجمه (نشان دزدان دریایی) را به آتش کشیدند.

معترضان در یکی از اعلامیه‌ها خواست‌های خویش را چنین بیان داشته‌اند:

۱- ما حمایت بی‌پایان خود را از مبارزان دلیر کوبانی که به‌خاطر عزت و خاک خویش در مقابل تجاوزگران به دفاع جانان برخاسته‌اند، صمیمانه اعلام می‌داریم؛

۲- ما خواهان اختتام فوری جنگ ناعادلانه در برار خلق کوبانی هستیم؛

۳- از تمام ملل و قوت‌های آزادی‌خواه و دموکرات می‌طلبیم تا به‌خاطر حمایت از مبارزات برحق مردم کوبانی اتحاد وسیع جهانی علیه تجاوزگران و اربابان خارجی شان ایجاد نمایند؛

۴- از تمام نیروهای دموکرات و آزادی‌خواه افغانستان می‌طلبیم تا با درس‌گیری از این ودیعه بزرگ به پا برخاسته در راه استقلال و عدالت اجتماعی گام‌های مصمم‌ بردارند.

takhar-05

takhar-04

takhar-03

takhar-02

takhar-01

nangarhar-07

nangarhar-06

nangarhar-05

nangarhar-04

nangarhar-03

nangarhar-02

nangarhar-01

herat-07

herat-06

herat-05

herat-04

herat-03

herat-02

herat-01

farah-09

farah-07

farah-06

farah-05

farah-04

farah-03

farah-02

farah-01

bamyan-05

bamyan-04

bamyan-02

bamyan-01

balkh-07

balkh-06

balkh-05

balkh-03

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , , , ,