Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
در نامه‌ای از قرنطینه زندان اوین

«کاظمینی بروجردی: محسنی اژه‌ای گفت ما صاحب مردم و مملکتیم»

2014 November 02

خبر / رادیو کوچه

 

حسین کاظمینی بروجردی، روحانی زندانی سیاسی-عقیدتی جمهوری اسلامی، در متن کوتاهی که از قرنطینه زندان اوین نگاشته، به بیان اعتقادات خویش درباره اسلام سیاسی پرداخته است.

در این نامه که وب‌سایت سحام روز یک‌شنبه یازدهم آبان ماه، آن را منتشر کرده، حسین کاظمینی بروجردی، نوشته است: آیا تفسیر دین، خلاف تفکر اسلام سیاسی، کیفرش اعدام است؟

این روحانی زندانی در نامه خود نوشته است: آیا همه پیشوایان مذهبی، مجبورند تا خدا را با کلیشه ولایت مطلقه فقیه، بخوانند؟ آیا درهیچ جای دنیا، چنین خفقانی پیدا می‌شود که در سرزمین ما، جاری است؟ حاکم خود رای و از خود راضی، به من می‌گوید، یا به دین انقلاب اسلامی درآی، و یا به حکم روحانیون درباری، کشته می‌شوی، و من می‌گویم که مرگ سرخ، بهتر از زندگی ننگین است.

kazemaini-berojerdi

بروجردی همچنین نوشته است: چیزی در این نه سال، برایم باقی نمانده که مانع ایستادگی‌ام شود، این‌ها، ایران را با همه چیزش، بلیعده‌اند، فراموش نمی‌کنم بیست سال قبل، هنگامی که برای اولین بار در زندان مخفی توحید در نزدیک اداره پست مرکزی، با ادوات هولناک، مجروح می‌شدم، محسنی اژه‌ای می‌گفت: «ما صاحب همه مملکتیم که مردم و هرآنچه که دارند نیز جزو آن است.»

این روحانی منتقد حکومت ایران و طرفدار جدایی دین از سیاست، به ۱۱ سال زندان محکوم شده و تاکنون بیش از هشت سال از حکم خود را سپری کرده، اما بنابه گفته سازمان عفو بین‌الملل، در زندان به او گفته شده، در صورتی که حاضر به اعتراف علیه خود و عقایدش نباشد، حتی با پایان مدت زندان نیز آزاد نخواهد شد.

مطالب مرتبط

کاظمینی بروجردی نیاز به اقدامات درمانی فوری دارد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,