Saturday, 18 July 2015
05 December 2021
در قالب توافق هسته‌ای

«سررسید قسط پنجم دارایی‌های بلوکه شده ایران»

2014 November 04

خبر / رادیو کوچه

 

روز دوشنبه دوازدهم آبان ماه برابر با سوم نوامبر پنجمین قسط دارایی‌های بلوکه شده ایران به مبلغ ۵٠٠ میلیون دلار سررسید شد.

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»، روز دوشنبه سوم آبان ماه گزارش داده است،  در حالی موعد آزادسازی قسط پنجم دارایی‌های بلوکه شده ایران فرا رسیده که هنوز قسط چهارم به مبلغ ۴٠٠ میلیون دلار که در ١٨ مهرماه سررسید شده بود به حساب بانک مرکزی ایران واریز نشده است.

بنابه این گزارش، این در حالی است که بانک مرکزی در بیست و نهم مهرماه از واریز قسط ۴٠٠ میلیون دلاری سوم که در بیست و ششم شهریورماه آزاد شده بود خبر داد.

pol

براین اساس از دور دوم آزاد سازی داراییهای بلوکه شده که رقم ٢.٨ میلیارد دلاری را دربرمی‌گیرد و قرار است که طی شش مرحله در اختیار جمهوری اسلامی قرار گیرد تاکنون ١.۴ میلیارد دلار در سه قسط دریافت شده و ١.۴میلیارد دلار دیگر باید به حساب بانک مرکزی واریز شود.

بنابر توافق انجام شده قسط ششم به عنوان آخرین مرحله نیز در دوم آزماه به مبلغ ۴٠٠ میلیون دلار سرسید می‌شود.

همچنین طبق توافقات ژنو در مرحله اول از آزادسازی دارایی‌های بلوکه شده هم ۴.٢ میلیارد دلار دیگر از درآمدهای نفتی طی هشت قسط دریافت شده بود.

مطالب مرتبط

ایران ۴٠٠ میلیون دلار دیگر از دارایی‌های بلوکه شده خود را دریافت کرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    no6gdz cgopohlyagcm, [url=http://vxyiwptoxcla.com/]vxyiwptoxcla[/url], [link=http://ryzmvneiqmll.com/]ryzmvneiqmll[/link], http://wmpkwcsdkqdn.com/