Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
دادستان کل ایران اظهار کرد

«بسیج و نیروهای امنیتی و انتظامی پیگیر اسیدپاشی‌های اخیر هستند»

2014 November 06

خبر / رادیو کوچه

 

«ابراهیم رییسی» دادستان کل کشور در ایران، گفت: عاملان جنایت اسیدپاشی در اصفهان بر اساس قانون به اشد مجازات خواهند رسید.

به گزارش «ایرنا» خبرگزاری رسمی ایران، ابراهیم رییسی دادستان کل کشور روز پنج‌شنبه پانزدهم آبان ماه، در جمع خبرنگاران در زاهدان گفته است: «در جریان اسید‌پاشی هم‌چنان که تا کنون گزارش شده است افراد مظنون مورد تحقیق و بازجویی قرار گفتند و تحقیقات بوسیله نیروهای قضایی و دادستان مرکز استان اصفهان ادامه دارد.»

بنابه این گزارش، وی اظهار کرده است: «دادستان اصفهان ستادی با شرکت مسوولان بسیجی، امنیتی و انتظامی در رابطه با پیگیری این جنایت تشکیل داده است و کار را با جدیت دنبال می‌کند.»

وی تاکید کرد: تلاش داریم فردی که این جنایت را مرتکب شده است یا افرادی که در این رابطه دخیل هستند بر اساس قانون به مجازات قانونی و شرعی خود برسند.

raisi

«ابراهیم رییسی» همچنین با انتقاد از آنچه وی تبلیغات رسانه‌ای نامیده گفته است: تبلیغات رسانه‌های بیگانه و بعضی از غفلت‌ها در درون کشور باعث شد افرادی با هدف ناامن جلوه دادن ایران اسلامی بر این جنایت دامن بزنند.

پیش از این نیز برخی از مقامات جمهوری اسلامی از جمله «علی یونسی» مشاور ویژه روحانی رییس جمهوری ایران، اسیدپاشی‌های اخیر در اصفهان را به بیگانگان و یا عوامل آن‌ها نسبت داده بودند.

دادستان کل ایران همچنین افزوده است: مسوولان دادستانی و ماموران انتظامی و امنیتی در اصفهان به دنبال شناسایی و دستگیری عاملان جنایت اسید پاشی هستند و نتایج هم به اطلاع مردم خواهد رسید.

مطالب مرتبط

دستیار ویژه روحانی: اسیدپاشی‌های اخیر کار ضدانقلاب و بیگانگان است

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,