Saturday, 18 July 2015
04 December 2021
وزیر کشور خبر داد

«سرنخ‌هایی از اسیدپاشی‌های اخیر بدست آمده است»

2014 November 20

خبر / رادیو کوچه

 

«عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور ایران گفت: دستگاه‌های امنیتی به سرنخ‌هایی در زمینه اسید پاشی رسیده‌اند که گزارش آن در اختیار وزارت کشور قرار گرفته است.

به گزارش «ایرنا»، خبرگزاری رسمی ایران، «عبدالرضا رحمانی فضلی» روز پنج‌شنبه ٢٩ آبان ماه، در حاشیه نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران اظهار کرده است: «با توجه به اینکه رییس جمهوری و سران قوا دغدغه جدی در این ارتباط دارند، نهادهای مسوول مصمم در این زمینه فعالیت می‌کنند.»

بنابه این گزارش وی اظهار کرده است: «دستگاه‌های امنیتی به طور جدی مساله اسیدپاشی را پیگیری می‌کنند و کمیته‌ای در سطح کشور به طور جدی بحث اسیدپاشی را در دستور کار دارد.»

11

وزیر کشور ایران این سخنان را شامگاه چهارشنبه در همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری که در همدان برگزار می‌شود بیان کرده است.

در هفته‌های گذشته در جریان اسیدپاشی به روی زنان در اصفهان که منجر به قربانی شدن چهار زن شد، باعث اعتراضاتی در برخی از شهرهای ایران از جمله اصفهان، تهران و مشهد شد، که برخی از این اعتراضات با دخالت نیروهای انتظامی روبرو شد.

برخی‌ها معتقدند که عاملین اسیدپاشی‌ها نیروهای تندرو حزب‌الهی هستند، که تحت تاثیر برخی گفته‌های مراجع تندرو و امامان جمعه دست به این کار زده‌اند.

در همین حال برخی مقامات جمهوری اسلامی از جمله علی یونسی مشاور ویژه حسن روحانی رییس جمهوری ایران، اسیدپاشی‌ها را به بیگانگان و یا عوامل آن‌ها نسبت داده بودند.

مطالب مرتبط

عامل اسیدپاشی‌های اخیر اصفهان هنوز دستگیر نشده است

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,