Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
در صحفه گوگل پلاس خود خبر داد

«حسین درخشان از سوی رهبر ایران مورد عفو قرار گرفت»

2014 November 20

خبر / رادیو کوچه

 

«حسین درخشان»، روزنامه‌نگار و وبلاگ‌نویس، ایرانی که از شش سال پیش در زندان بود از سوی آیت‌اله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، مورد عفو قرار گرفت.

«حسین درخشان» روز پنج‌شنبه بیست و نهم آبان ماه با اعلام این خبر در صفحه خود در گوگل پلاس نوشته است: «آزاد شدم؛ خدایا شکرت. ممنون از حضرت آیت‌اله خامنه‌ای. ممنون از یاوران و دعاگویان روزهای سخت.»

به گفته «حسین درخشان» وی که به دلیل تمدید نشدن مرخصی، خود را برای بازگشت به زندان آماده می‌کرد، به او اطلاع داده شد مورد عفو قرار گرفته و از گذراندن ادامه دوران محکومیت خود معاف شده است.

«حسین درخشان»، که فعالیت رسانه‌ای خود را به عنوان روزنامه‌نگار حوزه اینترنت آغاز کرد و از چهره‌های مطرح و مروجان وبلاگ‌نویسی به زبان فارسی بود، شش سال پیش و پس از بازگشت به ایران در ارتباط با اتهاماتی چون فعالیت تبلیغی علیه نظام و ارتباط با دول متخاصم مورد محاکمه قرار گرفته و به حبس محکوم شده بود.

hosseinderakhshan-koocheh

آقای درخشان پس از چند سال تغییر موضع داد و ضمن حمایت از برخی سیاست‌های حکومت ایران به حمله علیه چهره‌های منتقد جمهوری اسلامی پرداخت.

او در سال ١٣٨٧ به ایران بازگشت و پس از بازداشت توسط قاضی صلواتی به جرم «همکاری با دولت‌های متخاصم، تبلیغ علیه نظام، تبلیغ به نفع گروه‌های ضد انقلاب، توهین به مقدسات و راه اندازی و مدیریت سایت‌های مبتذل» به تحمل ۱۹ سال و نیم زندان و پرداخت جریمه محکوم شد.

حسین درخشان پس از بازداشت مدت زیادی را به طور انفرادی گذراند اما پس از دو سال با سپردن وثیقه یک و نیم میلیارد تومانی از زندان مرخصی گرفت. او پس از آن نیز به دفعات با گرفتن مرخصی بیرون از زندان به سر می‌‎برد.

مطالب مرتبط

نامه حسین درخشان به احمدی‌نژاد از زندان اوین

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,