Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
در نزدیکی مرز کنیا با سومالی

«گروه الشباب در کنیا مسافران یک اتوبوس را به قتل رساند»

2014 November 22

خبر / رادیو کوچه

 

گروه اسلام‌گرای الشباب سومالی وابسته به القاعده، پس از ربودن یک اتوبوس در شمال کنیا، ٢٨ نفر از سرنشینان غیرمسلمان آن را به قتل رساند.

«نوا موافینیدا»، رییس پلیس شهر ماندرای کینیا روز شنبه بیست و دوم نوامبر گفته است، گروه الشباب صبح امروز پس از آنکه یک اتوبوس را در شمال کینیا ربودند، ٢٨ نفر از سرنشینان آن را به قتل رساندند.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، به نقل از دو افسر پلیس کنیا گزارش داده است، که این اتوبوس با ۶٠ مسافر به مقصد نایروبی پایتخت کنیا در حرکت بود که در ۵٠ کیلومتری شهر ماندرا در نزدیکی مرز کنیا با سومالی هدف شبیخون الشباب قرار گرفت.

alshabab

به گفته افسران کنیایی که خواستند نامشان ذکر نشود، الشباب پس از جداکردن مسافران غیر مسلمان این اتوبوس، آن‌ها را به قتل رساند. برخی از قربانیان این حمله سربازانی بودند که به مناسبت سال نو مسیحی در مرخصی به سر می بردند.

کنیا از زمان اعزام نیرو به سومالی در اکتبر ٢٠١١ هدف حملات مسلحانه و بمب گذاری‌های متعدد قرار گرفته که عامل آن‌ها گروه الشباب سومالی وابسته به القاعده معرفی شده است.

مقام‌های کنیا می‌گویند که از آن زمان تاکنون دست کم ١٣۵ حمله در این کشور رخ داده است. از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به حمله الشباب به مرکز خرید وست گیت اشاره کرد که دست کم ۶٧ نفر در آن کشته شدند.

مطالب مرتبط

الشباب ده‌ها نفر را در حین تماشای مسابقات جام جهانی کشتند

ممنوعیت استفاده از اینترنت در مناطق تحت کنترل الشباب

حمله مرگبار به یک مرکز خرید در نایروبی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,