Saturday, 18 July 2015
04 December 2021
به دستور فرماندار ایالت میسوری

«آماده‌باش دو هزار نفر از نیروهای گارد ویژه آمریکا در فرگوسن»

2014 November 26

خبر / رادیو کوچه

 

پس از تبرئه یک مامور پلیس، توسط یک هیات منصفه در آمریکا، به دنبال قتل مایکل براون جوان سیاهپوست در ایالت میسوری آمریکا، فرماندار این ایالت بیش از ۲ هزار نیروی گارد ملی را برای کمک به فرونشاندن شورش‌های احتمالی در شهر فرگوسن در حال آماده‌باش در آورده است.

«جی نیکسون» فرماندار ایالت میسوری که پیش‌ از این گفته بود که نیروهای گارد ملی با سرعت کافی برای مقابله با معترضان در شهر مستقر نشده‌اند. گفته است اجازه نمی‌دهد که حوادث دوشنبه شب در شهر فرگوسن تکرار شود، و روز سه‌شنبه ٢۵ نوامبر دستور داد که تعداد بیشتری از سربازان گارد ملی برای مقابله با شورش در شهر فرگوسن آماده باشند.

یک شب پیش‌تر در پی اعلام حکم یک هیات منصفه عالی دایر بر اینکه مامور پلیسی که مایکل براون ۱۸ ساله را در ماه اوت کشته بود محاکمه نخواهد شد، ناآرامی هایی روی داد.

فرماندار ایالت میسوری صحنه‌هایی را که دوشنبه شب در شهر فرگوسن رخ داد مایه دلشکستگی دانست و گفت که وظیفه نیروهای گارد ویژه آن است که از گسترش خشونت‌ها جلوگیری کنند، وی همچنین گفت که دوشنبه شب، ۷۰۰ نیروی گارد برای مقابله با خشونت در منطقه حاضر بوده‌اند.

uspolice

اعتراض‌ها در شهر فرگوسن در ایالت میسوری آمریکا، از دوشنبه شب، به درگیری‌هایی میان معترضان و پلیس ضدشورش منجر شد. دست‌کم دوازده ساختمان در این شهر به آتش کشیده شده است.

به گزارش شبکه خبری «سی‌ان‌ان»، معترضان به سوی ماموران پلیس سنگ و بطری پرتاب کرده‌ و نیروهای ضدشورش نیز برای مقابله با معترضان از گاز اشک‌آور استفاده کرده‌اند.

مرکز اصلی این ناآرامی در منطقه سنت لوئیز فرگوسن اتفاق افتاده است که به گزارش گاردین مقامات پلیس فرگوسن از بازداشت حداقل ۲۹ نفر خبر داده‌اند.

خبرگزاری رویترز نیز در این رابطه گزارش داده است، معترضان خشمگین به خیابان‌های فرگوسن سرازیر شده‌اند و این رخدادها بار دیگر از تنش‌ها در شهری عمدتن سیاه‌پوست که ساختار قدرت در آن در دست سفیدپوستان است، حکایت دارد.

به گزارش این خبرگزاری صدای شلیک باعث شده تا نیروهای پلیس پشت خودروهای خود پنهان شوند.

خانواده مایکل براون که بر اثر اصابت ١٢ گلوله کشته شد، می‌گویند از رای دادگاه «عمیقن ناامید» شده‌اند. آنها در عین حال گفته‌اند «در حالی‌که می‌فهمیم بسیاری با ما هم درد هستند، اما از شما می‌خواهیم ناامیدی خود را از طریقی نشان دهید که بتواند تاثیری مثبت برجای بگذارد».

بیشتر بخوانید

کشته شدن پسربچه حامل تفنگ قلابی توسط پلیس آمریکا

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,