Saturday, 18 July 2015
03 December 2021
با خودرو بمب‌گذاری شده

«حمله داعش به کوبانی از طریق خاک ترکیه»

2014 November 30

خبر / رادیو کوچه

 

پس از آن‌که چهار مهاجم انتحاری دولت اسلامی، «داعش» که یکی از آن‌ها با خودرو بمب‌گذاری شده، از طریق خاک ترکیه وارد کوبانی شد، درگیری‌ها در این شهر، جایی که نیروهای کرد در حال نبرد با شبه نظامیان گروه دولت اسلامی «داعش» هستند، بار دیگر شدت گرفته است.

شبه‌نظامیان گروه دولت اسلامی روز شنبه بیست و نهم نوامبر، به گفته منابع کرد، با حمله از طریق خاک ترکیه، در دروازه مرزی مرشدپنار، تلاش کردند شهر کوبانی را بطور کامل به محاصره خود در آورند.

در ویدیو و عکس‌هایی که از درگیری مخابره شده، نیروهای داعش در یک سیلوی ذخیره غلات، که پرچم ترکیه برفراز آن به چشم می‌خورد پناه گرفتند و از آنجا در مرز سوریه به کوبانی شلیک می‌کردند.

همچنین یکی از فعالان ساکن کوبانی در تماسی تلفنی به خبرگزاری «آسوشیتدپرس» گفته است که اسلام‌گرایان در سیلوهایی در نزدیکی مرز، داخل ترکیه، سنگر گرفته و از آنجا حملاتی را به کوبانی انجام می‌دهند.

kobani

این در حالی است که ارتش ترکیه در بیانیه‌ای حمله داعش از طریق خاک ترکیه به کوبانی را تکذیب کرده است. همچنین دفتر احمد داوداغلو، نخست‌وزیر ترکیه نیز، در بیانیه‌ای این موضوع را رد کرده و می‌گوید چنین چیزی «قطعن یک دروغ» است.

بنابه گزارش خبرگزاری «رویترز» در این درگیری دست‌کم ٣٠ نفر کشته شدند، که به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه ۲۱ نفر از کشته‌شدگان اعضای «داعش» و بقیه مدافعان کوبانی بوده‌اند.

هم‌زمان با افزایش درگیری گزارش شده است که نیروهای داعش در حملات تازه خود از تانک هم استفاده کرده‌اند.

نبرد کوبانی که از حدود سه ماه پیش با حمله داعش و محاصره شهر شروع شد، تا کنون صدها کشته به جا گذاشته و بیش از ۲۰۰ هزار نفر را در مرز ترکیه آواره کرده است.

مطالب مرتبط

تداوم پیشروی کردها در کوبانی و هشدار درباره شهر کردنشین عفرین

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,