Saturday, 18 July 2015
05 December 2021
فرماندار جهرم خبر داد

«عوامل حمله با چاقو به شش زن در جهرم دستگیر شدند»

2014 November 30

خبر / رادیو کوچه

 

رسانه‌های خبری ایران به نقل از معاون استاندار فارس و سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان جهرم در ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز، از بازداشت افرادی خبر داده‌اند که در چند روز گذشته در آن شهر با چاقو به زنان حمله می‌کردند.

خبرگزاری رسمی «ایرنا»، روز یک‌شنبه نهم آذر ماه ضمن انتشار این خبر گزارش داده است، طی چند روز گذشته، حمله‌هایی با چاقو به شش زن در جهرم صورت گرفته که گفته شده پنج نفر ازاین زنان دانشجو هستند.

وب‌سایت فرمانداری جهرام نیز در این رابطه نوشته است،‌ «حجت‌اله رضایی»، سرپرست فرمانداری ویژه جهرم، گفت: «با تلاش نیروهای امنیتی، انتظامی، قضایی، بسیج و نیروهای مردمی در مدت کمتر از ۷۲ ساعت عوامل ناامنی و ایجاد مزاحمت، دستگیر شدند.» با این حال، به انگیزه‌های احتمالی ضاربان از حمله به زنان اشاره‌ای نشده است.

hojatolarezai

«لطف‌اله دژکام»، امام جمعه جهرم نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری «ایرنا» خواستار اشد مجازات برای عاملان این حمله‌ها شده و گفته است: «امروز دشمنان نظام در پی بهانه‌ای برای زیر سوال بردن کشور هستند و از مردم و دانشجویان استدعا داریم که بهانه دست دشمن ندهند.»

انتشار خبر حمله به زنان درجهرم درحالی رخ داده است که پس از گذشت ۴۰ روز از انتشار اولین خبر درباره اسیدپاشی‌های زنجیرهای در اصفهان هنوز عامل یا عوامل این اقدام دستگیر نشده‌اند.

در همین رابطه برخی رسانه‌های نزدیک به مراجع امنیتی گزارش داده‌اند که «ضد انقلاب» تلاش می‌کنند این حملات را متوجه نیرو‌های بسیج کرده و «سناریوی» اسید‌پاشی‌های اصفهان را تکرار کنند.

در پی واکنش گسترده به حمله‌های چند ماه پیش اسیدپاشان به زنان در اصفهان، تجمعاتی اعتراض‌آمیز در چند شهر ایران برگزار شد و معترضان خواهان بازداشت عوامل حمله‌ها و شفافیت روند رسیدگی به پرونده‌های آنان شدند، ولی همزمان، گروهی از منتقدان متهم شدند که با بزرگنمایی حمله به زنان در اصفهان، این حوادث را به بهانه‌ای برای “سیاه‌نمایی” درباره وضعیت اجتماعی ایران تبدیل کرده‌اند.

بیشتر بخوانید

سرنخ‌هایی از اسیدپاشی‌های اخیر بدست آمده است

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , ,