Saturday, 18 July 2015
05 December 2021
يک مقام وزارت دفاع آمريکا

«جنگنده‌های ایرانی مواضع داعش را در عراق بمباران می‌کنند»

2014 December 02

خبر / رادیو کوچه

 

وب‌سایت روزنامه «هافینگتون پست»، در گزارشی که روز دوشنبه اول دسامبر منتشر کرده، نوشته است، ایران نیز مانند نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا، مواضع گروه خلافت اسلامی یا داعش را در عراق بمباران می‌کند.

«هافینگتون پست» به نقل از یک مقام وزارت دفاع آمریکا که نخواسته نامش فاش شود، نوشته است که آمریکا در جریان عملیات نیروی هوایی ایران قراردارد و تصور می‌کند این عملیات با رفع تهدید علیه شیعیان ‌پایان خواهد گرفت.

بنابه این گزارش، این مقام آمریکایی افزوده است که ‌عملیات ایران در عراق در نزدیکی مرز ایرانو در منطقه‌ای خارج از فعالیت نیروهای ائتلاف انجام می‌شود و آمریکا آن را تهدیدی فوری علیه خود نمی‌بیند و الزامن نگران آن نیست و مراقب ایرانی‌ها است.

jangandeh

عکس تزیینی است

در گزارش این روزنامه همچنین آمده است:‌ «این موضع برای متحدان آمریکا، ‌یعنی اسراییل و کشورهای عربی همچون عربستان سعودی و امارات متحده عربی، بحث برانگیز بوده است زیرا می‌گویند از سوی ایران مورد تهدید قرار دارند.»

پیش از این نیز برخی گزارش‌های حاکی از آن بود که ایران تامین کننده سلاح و تجهیزات برای دولت بغداد و نیروهای اقلیم کردستان است.

در همین رابطه، «محمد باقری»، معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران، در روز نهم آذرماه گفته بود: شهرهای مذهبی عراق و همچنین بغداد «خط قرمز جمهوری اسلامی» است و اگر به خطر بیفتد ایران «مستقیم وارد عمل خواهد شد».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,