Saturday, 18 July 2015
30 September 2023
در جریان عملیات نجات

«لوک سامرز خبرنگار  آمریکایی ربوده توسط القاعده در یمن کشته شد»

2014 December 06

خبر / رادیو کوچه

 

یک مسئول بلند پایه از وزارت دفاع یمن روز شنبه ششم دسامبر اعلام کرد، «لوک سامرز»، روزنامه نگار آمریکایی ربوده شده توسط القاعده، در حین عملیات نیروهای آمریکایی و ارتش یمن برای آزادی وی، به  دست القاعده به قتل رسید.

خواهر این روزنامه‌نگار نیز به خبرگزاری «رویترز» گفته است که «لوک سامرز» در حین عملیات ارتش برای آزادی وی توسط القاعده کشته شده است.

«لوک سامرز»، روزنامه نگار آمریکایی بود که ٣٣ سال سن داشت و در سال ۲۰۱۳ در صنعا، پایتخت یمن توسط نیروهای القاعده به گروگان گرفته شد.

وزیر دفاع یمن تایید کرده که عملیات مهمی در استان شبوا در جنوب آن کشور برای نجات این خبرنگار صورت گرفت.

loksamerz

مقامات یمنی همچنین گفته‌اند ۹ پیکارجوی القاعده توسط یکی از هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در استان شبوا کشته شده‌اند.

روز گذشته برخی رسانه‌ها از شکست عملیات نیروهای آمریکایی برای آزادی این روزنامه ‌نگار از بند اسارت گروه‌های مسلح خبر داده بودند.

روز پنج‌شنبه شاخه القاعده در یمن با انتشار یک ویدیو از روزنامه‌نگار آمریکایی تهدید کرد که تا سه روز اگر آمریکا به خواسته‌های این گروه پاسخ ندهد این گروگان را اعدام خواهند کرد.

در این ویدیو، لوک سامرز طی پیامی گفته بود: «من در بریتانیا متولد شدم اما شهروند آمریکایی هستم. سال گذشته توسط القاعده در صنعاء ربوده شدم. وی افزود که جانش در خطر است و تقاضای کمک کرد.»

همچنین روز گذشته خانواده «لوک سامرز»، با انتشار ویدئویی از پیکارجویان القاعده در یمن درخواست کردند تا با نشان دادن رحم و شفقت، او را آزاد کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    NaCVsr befydboewrfs, [url=http://hebwkzeynidu.com/]hebwkzeynidu[/url], [link=http://evjbxkoidhdu.com/]evjbxkoidhdu[/link], http://zadmsvhltzti.com/